Šiuolaikinių technologijų IFZW krematoriumo įranga gerai išvalo dūmus nuo kenksmingų išmetimų – jie net nesiekia ES direktyvose nustatytų reikalavimų. Kvapai sudega kremavimo proceso metu, esant +850 C temperatūrai. Kad aplinkos tarša atitiktų ES reikalavimus, rūpinsis ir vietos aplinkos apsaugos specialistai, ir krematoriumų įrangos gamintojų ekspertai: įrangos darbas nuolat bus stebimas internete, fiksuojami įrengimų parodymai. Be to, įrangos gamintojų ekspertai reguliariai lankosi šalyje, kurioje yra sumontuota įranga, ir vietoje atlieka oro mėginių tyrimus.
V. Labanauskas pabrėžia, kad būsimasis ritualinių paslaugų centras neteiks šarvojimo ar laidojimo paslaugų – čia bus atsisveikinimo su velioniu prieš palaikų kremavimą salės, pagalbinės patalpos su šaldymo įranga, tinkamos laikinai laikyti palaikus, administracinės ir pagalbinės patalpos darbuotojams. „Šiuo metu vyksta būsimo personalo atranka. Atrinkti darbuotojai iš karto vyks į Vokietiją mokymams”, – sako V. Labanauskas.
Planuojama investicija į pirmąjį projekto etapą – apie 8,4 mln. litų. Iš viso projektui bus skiriama apie 12,3 mln. litų. Projektas vykdomas akcininkų lėšomis, iš dalies kredituojamas finansinių institucijų, tarp jų – kredito unijos „Vilniaus taupomoji kasa”.
Lietuvos ritualinių paslaugų centras su krematoriumu stovės 0,75 ha ploto žemės sklype, esančiame ES lėšomis įrengtame Kėdainių pramoniniame parke. Krematoriumo pastatą projektavo architektas Gintautas Natkevičius. Generalinis projekto rangovas – statybų bendrovė „Vikstata”.