„Miesto energija” dėl neteisėto įsibrovimo į patalpas ir jų užėmimo kreipėsi į Ukmergės rajono policijos komisariatą.
Savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjas Rimas Jurgilaitis atmeta teiginius jog turtas buvo perimtas neteisėtai. Pasak juristo, visi antstolės aktai kurie surašyti iki Lietuvos apeliacinio teismo, rugsėjo 23 d. nutarties yra teisėti. O šis turtas buvo aprašytas dar prieš teismo nutartį. „Šis turtas antstolės jau senai perduotas valdyti savivaldybei. Mes gera valia jiems leidome naudotis mums perduotu turtu” – sakė R. Jurgilaitis. Jis taip pat pabrėžė, kad savivaldybė laikosi apeliacinio teismo nutarties ir naujo turto neaprašo.
Rugsėjo 23 d. Lietuvos apeliacinis teismas uždraudė Ukmergės rajono savivaldybei perimti „Miesto energijos” valdomą nuomojamą bei nuosavą šilumos ūkio turtą. Teismas konstatavo, kad svarbiausias yra viešasis interesas – patikimas ir nenutrūkstamas šilumos tiekimas rajone, todėl šilumą ir karštą vandenį Ukmergėje privalo tiekti licencijuotas, visus įstatymų reikalavimus atitinkantis tiekėjas – „Miesto energija”.
Vėliau, spalio 1 d., Vilniaus apygardos teismas taip pat uždraudė Ukmergės rajono savivaldybei trukdyti „Miesto energijai” tiekti karštą vandenį ir šilumą bei įpareigojo savivaldybę leisti privačiai šilumos tiekėjai naudotis visu šilumos ir karšto vandens tiekimui Ukmergėje reikalingu turtu.
Abi teismų nutartys Ukmergės rajono savivaldybės vadovų yra ignoruojamos ir nevykdomos. „Miesto energija” atmeta savivaldybės metamus nepagrįstus kaltinimus grubiais šilumos ūkio nuomos sutarties pažeidimais, kurie tapo formaliu pretekstu savivaldybei paskelbti apie vienašališką sutarties nutraukimą. Bendrovė neskirstė pajamų kitoms grupės įmonėms, o pelnas ir nuostoliai buvo skirstomi tiktai pagal Akcinių bendrovių įstatymo reikalavimus. Kaltinimus dėl Trakų vartotojų subsidijavimo ukmergiškių sąskaita jau prieš kelis mėnesius paneigė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, patvirtinusi, kad kryžminio subsidijavimo „Miesto energija” nevykdė. Bendrovė taip pat nėra įkeitusi savivaldybės jai išnuomoto turto, juolab, kad nuomojamo turto įkeitimas be savininko sutikimo Lietuvoje yra neįmanomas, rašoma bendrovės pranešime.
Jis taip pat pranešė, kad patikrinimą dėl karšto ir termofikacinio vandens kokybės atliko Valstybinė energetikos inspekcija po lygos pranešimo. Inspekcija, dalyvaujant UAB „Ukmergės butų ūkis” ir UAB „Ukmergės šiluma” atstovams, nustatė, kad šilumos tiekėjas neužtikrina minimalios termofikacinio vandens temperatūros. Šilumos punktų įvaduose paduodamo termofikacinio vandens temperatūra svyruoja nuo 47 iki 64, o karšto vandens nuo 39 iki 51 laipsnio. Dėl to vartotojai ne visada gauna higienos normoms atitinkančios temperatūros karštą vandenį.
Pagal Elektrinių ir elektros tinklų eksploatavimo taisykles, minimali vandens temperatūra tiekiamajame tinklo vamzdyne turi būti ne žemesnė 70 laipsnių. Už šiuos pažeidimus UAB „Ukmergės šiluma” direktoriui Raimondui Ragauskui surašytas įspėjimas.