Yra daugybė įrodymų, įrodančių, kad mankšta vaikams yra svarbus veiksnys mažinant pagrindinių ligų, tokių kaip širdies liga, insultas, diabetas ir vėžys, riziką. Tyrimai taip pat rodo, kad reguliarus fizinis aktyvumas gali pagerinti mūsų savigarbą, nuotaiką ir miego kokybę, todėl esame mažiau linkę į stresą, depresiją ir demenciją. Tačiau dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo ir didėjančio priklausomybės nuo technologijų, šiais laikais esame mažiau aktyvūs – tiek suaugę, tiek būdami vaikai. Tyrimai rodo, kad neaktyvūs vaikai gali tapti neaktyviais suaugusiaisiais, todėl jauniems žmonėms kyla pavojus susirgti gyvybei pavojingomis ligomis, tokiomis kaip širdies ligos ir vėžys. Štai kodėl svarbu nuo mažens skatinti mankštintis ir palaikyti formą.
Reguliarus pratimas turi daug naudos vaikų ir jaunimo sveikatai, pavyzdžiui: fizinės būklės gerinimas, suteikianti galimybę bendrauti, didėjanti koncentracija, gerinti akademinius balus, stiprinti širdį, kaulus ir sveikesnius raumenis, skatinti sveiką augimą ir vystymąsi, savigarbos gerinimas, gerinant laikyseną ir pusiausvyrą, streso mažinimas, skatinantis geriau išsimiegoti. Svarbu paskatinti vaiką ir rasti jam patinkančios veiklos. Tokiu būdu jūsų vaikui pratimas nebus sunkus ir jis labiau linkęs jo laikytis.
Veiklos tipas priklauso nuo žmogaus. Taigi mankšta gali būti vadovaujama komanda, pavyzdžiui, futbolas ar krepšinis, prisijungimas prie klubo arba pamokos, tokios kaip tenisas, šokiai ar golfas, arba veikla su šeima ir draugais, pavyzdžiui, pasivažinėjimas dviračiu, pasivaikščiojimas ar plaukimas. Kiek mankštintis turi kiekvienas vaikas? Pratimų kiekis, kurį jūsų vaikas turėtų daryti, priklauso nuo jūsų vaiko amžiaus. Vaikai iki penkerių, kurie dar nevaikšto ar pradėję vaikščioti, reikėtų skatinti aktyvumą nuo mažens, nes tai naudinga vaiko vystymuisi. Jis stiprina ir skatina motorinių įgūdžių, kaulų ir raumenų vystymąsi, pažinimo ir socialinius įgūdžius. Fizinis aktyvumas yra bet koks judėjimas šiame amžiuje. Vaikai iki penkerių, kurie vaikšto patys. Jūsų vaikas turi būti aktyvus bent 180 minučių (tris valandas) per dieną. Tai nebūtinai turi būti viskas iš karto, todėl jų fizinis aktyvumas gali būti paskirstytas per dieną. Fizinis aktyvumas gali būti nestruktūrizuotas aktyvus žaidimas arba įvairaus intensyvumo struktūriniai pratimai.