Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Miego apnėjos jokiais būdais nevalia ignoruoti

Miego apnėjos jokiais būdais nevalia ignoruoti

0

Miego sutrikimai dažnai yra net nepastebimi pacientų tol, kol nepradedama kenkti gyvenimo kokybei. Nežinojimas, kodėl sutriko dėmesio koncentracija yra dažnas reiškinys, tačiau verta žinoti, kad miegas yra viena iš priežasčių, kodėl mąstymo sutrikimai ištinka visiškai netikėtai. Miego apnėja yra liga, kurią gali iššaukti keletas faktorių. Ši liga yra skirstoma į tris kategorijas, kurių kiekviena pasižymi skirtingomis priežastimis. Jeigu jaučiate, kad turite miego sutrikimą, tuomet reikėtų bent jau detaliai juo pasidomėti. Galbūt tai paskatins kreiptis į specialistus.

Dėl kokių priežasčių kamuoja miego apnėjos sutrikimas?

Pirmiausia, reikia pabrėžti, kad sergant šia liga, pacientai nejaučia kaip miego metu jų kvėpavimas kuriam laikui sustoja. Nemaža dalis pacientų paprasčiausiai įvardija, kad naktį jie kažkodėl prasibunda, bet net nepagalvoja, kad tai nutinka dėl kvėpavimo sustojimo. Aišku, daugeliu atveju prabudimai nėra sąmoningi ir pacientai jų nejaučia. Tačiau, jie vis tiek yra kenksmingi miego kokybei.

Šios ligos priežasčių yra ne viena ir ne dvi. Staiga atsiradęs šis sutrikimas gali būti siejamas su nosies pertvaros deformacijomis. Pavyzdžiui, ištikus traumai, kuomet smarkiai sužalota nosis, kvėpavimo sutrikimas gali būti neišvengiamas. Nekoregavus nosies pertvaros, kvėpavimo takai užsiblokuoja, todėl ima kankinti menkas oro stygius. Miego apnėją gali iššaukti ir gausus alkoholio vartojimas bei netinkama mityba, kuomet jau išsivysto nutukimas. Jeigu jus kamuoja nuolatinis nuovargis, tuomet atkreipkite dėmesį ar iki šiol nėra atsiradę minėtieji žalingi faktoriai – nosies lūžiai, per gausus alkoholio vartojimas, nutukimas.

Taip pat pabrėžiama, kad šis sutrikimas gali atsirasti ir dėl padidėjusių tonzilių. Kaip bebūtų, šiuos sutrikimus galima pašalinti, bet prieš tai teks atlikti atitinkamus tyrimus.

Kuo dar pasižymi apnėjos sutrikimas?

Dažnai pacientai į gydytojus kreipiasi ir dėl klaidingų priežasčių. Pavyzdžiui, gerklės sausėjimas ir perštėjimas gali būti ne tik apnėjos požymis. Tokius simptomus iššaukti gali ir refliuksas. Tai liga, kuomet skrandžio sultys sukyla ir pradeda dirginti stemplę bei ryklę. Tai dažniausia siejama su skrandžio problemomis.

Tarp kitų simptomų taip pat pastebimas galvos skausmas, koncentracijos sutrikimas, o svarbiausia – pacientą nuolatos kamuoja nuovargis. Jeigu kas rytą pabudę jaučiatės smarkiai pavargę, o dienos eigoje jaučiatės apsnūdę, tuomet galima įtarti, jog tai yra miego apnėjos sutrikimo pasekmė.

Tam, kad būtų galima tiksliai nustatyta kas jus kamuoja, šeimos gydytojas pasiūlys specialius tyrimus. Aišku, prieš tai bus įsiklausoma į jūsų skundus. Po visko, jeigu bus įtariamas apnėjos sutrikimas, būsite nusiųsti į specialią miego kliniką, kurioje teks naktį praleisti stebint gydytojams. Tuomet ir paaiškės tikroji jūsų būklės priežastis.

Pabrėžiama, kad miego apnėjos negydymas gali paskatinti kitų ligų atsiradimą. Tad, jeigu jus kasdien kamuoja nuolatinis nuovargis, būtinai bandykite išsiaiškinti to priežastis.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia