Ukmergėje atsidarė paroda „Retrospektyva. Mėgstamiausi“, kurioje pristatomi Akrolestos darbai iš įvairių kolekcijų, sukurtų per pastaruosius penkerius metus.
Pastebėtina, kad kaip klasikinė menininkė Akrolesta gimė Lietuvoje. Prieš tai Rusijoje ji piešė dekoracijas šventiniams renginiams ir spektakliams ir tik Lietuvoje, praėjus keleriems metams po kraustymosi, pradėjo rimtai užsiimti tapyba, grafika, piešimu, kurti meno objektus ir konceptualius darbus.
Tai ne tik klasikinės drobės, bet ir tapyba ant akmens, skulptūros, ready-made ir konceptualūs darbai, taip pat serijos „Objektai“ darbai, karikatūros, grafika, knygų iliustracijos.
Be to, parodoje pristatomos siurrealistinės drobės iš „CityArt“ kolekcijos („Maskva”, „Sankt Peterburgas”, „Niujorkas”), abstraktūs paveikslai iš „LightArt“ kolekcijos („Proto durys” ir „Kraštovaizdžio vaiduoklis“), taip pat simbolinės filosofinės geometrinės abstrakcijos („Kaip visi – talentas – genijus“ ir „Optimistas – menininkas – pesimistas”)
Ypač verta paminėti „SmartArt“ kolekciją, balansuojančią ties tapybos ir plakatų riba, vaizduojamą kūrinį „Gyvenimas žemėje”, „Ji gali sprogti”, „Nėštumas”, „Už grotų”, „Šeimos portretas priešais televizorių”, „šviečiantis”, „Ieškantis laimės“, „Minia“, „Kelias“ ir kt. Taip pat speciali pagerbimo didiesiems praeities menininkams kolekcija „JazzArt“, iš kurios parodoje galite pamatyti humoristines dedikacijas Salvadoro Dali, Marcelio Duchampo, Vasilijaus Kandinskio ir Kazimiro Malevičio kūrybai.
Ir tam tikra prasme apibendrina ekskursiją į vaizduojamojo meno kūrinio istoriją „Šiuolaikinio meno aukcionas“, kuri yra ir ironiška pagarba Endiui Varholui, ir sarkastiškas teiginys apie šiuolaikinio meno rinką.
Be to, kas išdėstyta, parodoje „Retrospektyva. Mėgstamiausi“ taip pat pristatomi kiti Akrolestos kūrybos aspektai: knygos, miniatiūros, pseudo-hieroglifai, įskaitant pavasarį Kaune eksponuotą kūrinį „Vienatvė“. Taip pat paveikslas iš „NotArt“ kolekcijos – „Auksinis drakonas“ – dalis intelektualinio-satyrinio triptiko „Potėpio nuojauta – tepinėlis – kičas“, kuri taip pat buvo eksponuojama Kaune kaip personalinės parodos „SmartArt“ dalis.
Parodą galite aplankyti nemokamai adresu: Pilies g. 5-1, Ukmergė.
Darbo dienomis nuo 16 iki 18 val., savaitgaliais nuo 11 iki 14 val.