Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Simptomai, kurie įspėja apie suprastėjusį regėjimą

Simptomai, kurie įspėja apie suprastėjusį regėjimą

0

Norint išsaugoti savo regėjimą reikėtų nepražiopsoti siunčiamų signalų – vaizdo išsiliejimas, akių nuovargis, sunkumas, jautrus reagavimas į skirtingus šviesos šaltinius ir kt. Laiku sureagavus į šiuos atsiradusius veiksnius, pavyks išvengti rimtų komplikacijų.

O kas kitaip?

Poilsio trūkumas, nuolatinė įtampa, stresas, sutrikęs mitybos racionas, kompiuterių bei išmaniųjų įrenginių ekranai – sukelia sveikatos problemas. Viena iš jų yra sutrikusi regos kokybė. Tam, kad išvengti skaudžių pasekmių, svarbu žinoti ir atkreipti dėmesį į pirmuosius silpstančio regėjimo simptomus. Nereikėtų ignoruoti tokių reiškinių, kaip: vaizdo liejimasis, tamsių dėmių atsiradimas, neryškus ir miglotas smulkių daiktų matymas ir iškraipytos linijos.

Apsilankius pas akių gydytoją (specialistą) jis jums nustatys regėjimo funkcijas, apžiūrės akis ir atliks reikiamus tyrimus, pagal kuriuos, įvertins jūsų akių būklę ir paskirs gydymą. Laukti nereikėtų, nes regos pokyčiai progresuoja kiekvieną dieną.

Kuo dažniau, tuo labiau, daugumai žmonių paskiria regos korekciją lazeriu. Šios procedūros baimintis nereikėtų, nes ji yra visiškai neskausminga, o rezultate turite pagerėjusią regą. Regos centras pasiūlys geras kainas, kurios atitiks puikią darbo kokybę.

Kas gali grėsti nesirūpinant savo akimis?

Nekreipus dėmesio į simptomus ir toliau varginant akis, gali grėsti aklumas. Regėjimui pablogėjus del trumparegystės, toliaregystės ar astigmatizmo, dažniausiai padeda akių gydytojo paskirti akiniai. Regėjimui sutrikus dėl įvairiausių ligų t.y. glaukomos, kataraktos, amžinės geltonos dėmės, vien akiniais regos sutrikimų neišspręsite. Tam reikalingas specialus gydymas, kuris padės išvengti aklumo. Apie šių ligų atsiradimą gali įspėti tokie reiškiniai, kaip: matomo vaizdo iškraipymai, juodų dėmių atsiradimai, nuolatiniam akių „blykčiojimui“. Atsiradus šiems reiškiniams, būtina kreiptis į akių gydytoją, nes tai gali reikšti, jog gresia tinklainės atšokimas.

Kaip pagerinti regėjimą?

Labai svarbu, kad bent kartą į metus apsilankytumėte pas akių gydytoją, kuris įvertintų jūsų regos kokybę. Ir nesvarbu, kad nejaučiate jokių pokyčių, vis tiek vertėtų pas jį apsilankyti. Taip pat savo akių būklę reikėtų stebėti ir patiems kiekvieną dieną. Reikėtų stebėti tokius reiškinius, kaip: ar akys nėra apsunkusios? ar jos neašaroja? nedžiūsta? ar nesilieja vaizdas? bei ar nejaučiama kitų pašalinių pokyčių?

Apžiūrėkite aplinką ir įvertinkite faktą, ar matote taip pat, kaip ir vakar. Pakaitomis primerkite vieną ir kitą akį bei pagalvokite, ar jos vienodai mato. Apžiūrėkite savo akis ir įsitinkite, kad jos yra baltos ir skaidrios. Jeigu jaučiate bent menkiausią dirginimą, skausmą, svetimkūnį, atsirado išskyros arba baimė šviesai, tuomet galima spręsti, kad jums būtina specialisto pagalba.
Jei akių gydytojas jums paskyrė akinius, kai dirbate kompiuteriu arba skaitote knygą – nepamirškite jų užsidėti. Na, o šiltuoju laikotarpiu, itin saugokite akis nuo kaitriųjų saulės spindulių.  Juk viskas dėl jūsų geresnės sveikatos!

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia