Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Grindų plytelės: ką apie jas reikėtų žinoti?

Grindų plytelės: ką apie jas reikėtų žinoti?

0

Nors ir tradiciniai sprendimai po truputį blėsta, grindų plytelės vis dar yra išlikusios populiarumo viršūnėje. Taip yra todėl, kad joms nereikia specialios priežiūros ir jas lengvai galima susieti su šildymu, nes šios turi vos ne geriausia šildymo pralaidumą. Vis dažniau plytelių pasirinkimas dominuoja ne tik virtuvėje ir vonios kambaryje, o ir kitose namų erdvėse.

Kokios yra plytelių rūšys?

Plačiausias plytelių asortimentas yra keraminės ir akmens masės plytelės. Keraminės plytelės – gaminamos iš presuotų molio dulkių, tuomet deginamos aukštoje temperatūroje bei puošiamos skirtingomis spalvomis ir ornamentais. Šias plyteles itin lengva nuvalyti, jos lengvos ir nesunkiai prisitaiko (apdirbamos) pagal reikalingą formą. Na, o akmens plytelės teoriškai irgi laikomos keraminėmis, bet tam, kad būtų lengviau jas skirstyti vadinamos akmeninėmis. Šios plytelės yra atsparios įbrėžimams ir atsparios drėgmei.
Visos keraminės plytelės yra padengtos glazūra bei susidėvėjusios praranda savo pradinę išvaizdą. Akmens plytelės yra neglazūruotos, todėl nusidėvėjęs sluoksnis atveria tokį patį, kaip prieš tai buvęs, todėl didelio išvaizdos pokyčio – nesimato. Platų grindų plytelių asortimentą galite rasti Iris.lt. Jame dirbantys specialistai pasiūlys jums geriausią ir prie jūsų namų labiausiai derantį variantą!

Tiesa, yra ir kitokio tipo plytelių – stiklo mozaikos ir natūralaus akmens. Šie atrodo prabangiai, bet yra brangesnis variantas. Tokio tipo plytelėms gali reikti specialios priežiūros, todėl prieš perkant, reikėtų pasidomėti, kokios bus reikalingos priežiūros priemonės.

O kaip dėl plytelių dydžių?

Jeigu norite vizualiai sumažinti kambarį, rekomenduojama rinktis mažesnio formato (pavyzdžiui 20 x 20 cm.) plyteles. Didesnio tipo plytelės, turi savybę padidinti mažesnį kambarį. Taip pat mažo tipo plyteles geriau naudoti kambariuose, kuriuose vyrauja nestandartinis perimetras, nes su didelėmis – daugiau pjaustymo bei montavimo. Šis variantas net padės sutaupyti plytelių! Norint sukurti pokyčius vizualiai, galima derinti plytelių formą prie namų erdvės: jeigu pasirinkote stačiakampes plyteles, jas klijuodami horizontaliai patalpą padidinsite, o vertikaliai – paaukštinsite.

PEI rodiklis ir slidumas

Visos plytelės yra gaminamos pagal tarptautinius standartus, kurios skirstomos į penkias grupes pagal atsparumą pažeidimams (nutrynimams). Pavyzdžiui renkantis sienoms tinka žemesnės kategorijos t.y. 1 – 3 plytelės, o grindų kategorijai jau neturėtų būti mažesnės nei 3. Tose vietose, kur trintis yra didžiausia, rekomenduojama rinktis 5 kategorijos plyteles, kad jos kuo ilgiau išlaikytų pradinę išvaizdą.

Jeigu plyteles klosite patalpoje, kur nuolat dominuoja drėgmė, tuomet jums turi būti aktualu slidumas. Basai kojai slidumas yra žymimas A, B, C klasėmis. A klasės grindų danga yra slidžiausia, o C – mažiausiai slidi. Jeigu ant plytelių dangos yra vaikštoma su avalyne, reikėtų atkreipti dėmesį ir į R rodiklį bei skaičių prie jo. Pamačius žymėjimą R9, reikia žinoti, jog ji yra slidžiausia.

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia