JAV pilietis P. Murphy nuo 2012 m. gyvena Lietuvoje. Būsimas fotografas gimė JAV pietuose, Tenesio valstijoje. Baigė Jeilio ir Š. Karolinos universitetus. 1983-1984 m. dalyvavo Maskvos valstybinio universiteto mainų programoje. 1994-2012 m. dirbo Rusijoje. Jo fotografijos publikuotos leidiniuose „Time“, „New York Times“, „Chicago Sun-Times“, „Encyclopedia Brittanica“, Delfi.lt ir kt.
Parodoje – pietinių JAV valstijų kaimiškų vietovių fotografijos, padarytos penkiasdešimties metų laikotarpiu. Kai Patrick‘ui buvo dvylika metų, kaimynas ir šeimos gydytojas padovanojo jam seną vokišką fotoaparatą, išmokė ryškinti juostas ir spausdinti nuotraukas. Nuo tada fotografavimas jam tapo rimtu užsiėmimu, įpročiu, sportu ir laisvalaikio leidimu.
90-aisiais P. Murphy gyveno ir dirbo Rusijoje, ten jis parodė keletą nuotraukų Maskvos fotobienalėje. Neasfaltuotų kelių ir kaimo gyvenimo nuotraukos buvo priešingos nusistovėjusiai nuomonei apie ultra modernią ir vartotojišką Ameriką, kuri susidarė iš muilo operų ir pirmųjų posovietinių keliautojų po Vakarų pasaulį parsivežtų įspūdžių. Dėl to šios nuotraukos buvo vertinamos kaip egzotiškos.
Parodos aprašyme autorius pateikia glaustą, bet tuo pat metu plačią apžvalgą apie savo giminę: „mano senelis iš tėčio pusės gimė 1901 metais Džordžijoje. Jo senelis gimė Virdžinijoje 1790 metais ir tarnavo kariuomenėje 1812 m. Anglijos-Amerikos kare. Ši šalis tik trijų kartų senumo“, juokaudavo mano senelis (jis mirė 1981 metais).“
Aprašo senus giminės namus, kuriuose praleido didelę dalį vaikystės: „dėdė Harvey apie 1900-uosius pastatė puikius namus: dviejų aukštų, terasa su kolonom iš trijų pusių, įvairūs ūkiniai pastatai – šulinys, garažas (arklidės), „mažasis namukas“ (išvietė), daržinės ir pašiūrės, daržas, sodas, ganykla ir tvenkiniai. Kieme augo didžiuliai ąžuolai ir su meile prižiūrimi žydintys ir vaisiniai augalai – gardenijos, kamelijos, bugieniai, dyglainiai, dangiškieji bambukai, buksmedžiai, gvaizdūnės, lelijos ir daugybė kitų. Kriaušė ir pora figmedžių buvo dėl grožio. Figmedį ir didesnius medžius vėliau išvertė praūžęs tornado, bet namas išliko nepaliestas.“
***
Manome, kad žiūrovams bus įdomu pamatyti amerikietišku tikrumu dvelkiančias P. Murphy fotografijas. Kviečiame apsilankyti parodoje!
Adresas: Ukmergės r. PK Migracijos skyrius, Vytauto g. 109, I aukštas
Darbo laikas: I – IV 8.00 – 17.00, V 8.00 – 16.00
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba