Šiluma ne tik užtikrina būsto jaukumą, komfortą, gerą savijautą, bet ir… vis daugiau kainuoja. Būtent todėl išvengti šilumos nuostolių gyvenamosiose ir darbo patalpose aktualu kiekvienam iš mūsų. Nors šilumą išsaugančių apšiltinimo sprendimų pastaruoju metu netrūksta, vienas populiariausių ir ilgaamžiškiausių pasirinkimų – putų poliuretanas. Ką būtina žinoti apie šią technologiją ir kaip užtikrinti, kad šiltinimas putomis būtų atliktas tinkamai?
Populiarumas neblėsta
Poliuretano putos anaiptol ne naujovė: teigiama, kad ši technologija atsirado Vokietijoje, tačiau pirmiausia išpopuliarėjo Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenėje maždaug 1940 metais. Anuomet šią medžiagą naudodavo išskirtinai lėktuvų apšiltinimui. Nors puikios izoliacinės putų poliuretano savybės buvo įvertintos iš karto, ši medžiaga imta naudoti gyvenamiesiems būstams po daugiau nei dešimtmečio. O štai atvirų ir uždarų porų putų poliuretanas toks, kokį mes jį žinome šiandien, atsirado tik 9-tojo dešimtmečio pradžioje.
Nepaisant ilgos istorijos, šios izoliacinės medžiagos populiarumas tikrai nedingo. Gyvenamųjų, gamybinių, komercinių, ūkinių pastatų apšiltinimas poliuretano putomis išlieka pirmuoju pasirinkimu ne tik Lietuvoje, bet ir daug kur pasaulyje. Ši technologija nuo kitų išsiskiria atsparumu drėgmei, ilgaamžiškumu, nesudėtingu ir greitu panaudojimu, be to, tinka praktiškai visiems paviršiams. Tai – visiškai saugi, nekenksminga medžiaga, todėl ją naudodami galite būti saugūs dėl savo, artimųjų ir augintinių sveikatos.
Universalus sprendimas
Poliuretano putos stebina universaliu panaudojimu, tačiau yra skirstomos į dvi rūšis: ši medžiaga būna atvirų porų ir uždarų porų. Nuo to priklauso tam tikros putų savybės. Pavyzdžiui uždarų porų poliuretanas leidžia kokybiškai apšiltinti plokščius stogus, pamatus, pirtis, baseinus, įvairias nestandartines konstrukcijas. Šios rūšies poliuretanas garantuoja sandarumą, nepriekaištingą šilumos izoliaciją.
Atvirų porų poliuretanas yra ekonomiškesnė medžiaga, mat savo patvarumu gali kiek nusileisti uždarų porų putų poliuretanui. Nepaisant to, ir šios rūšies putos efektyviai užpildo net sunkiai pasiekiamas ertmes ir tinka tiek garso, tiek šilumos izoliacijai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad naudojant atvirų porų poliuretano putas tam tikrų konstrukcijų apšiltinimui, būtina pasirūpinti hidroizoliaciniu barjeru ir įrengti jį iš abiejų pusių.
Ekspertų teigimu, gyvenamųjų namų, pramoninių, komercinių, administracinių ir net ūkinių pastatų apšiltinimui puikiai tinka tiek uždarų, tiek atvirų porų poliuretanas. Ši medžiaga padės išvengti bet kokių oro pūslelių, nesandarių tarpų ir garantuos ilgą tarnavimo trukmę.
Ekspertų patarimai
Šiltinimą planuojate atlikti savarankiškai? Sužinokite, kaip tai atlikti taisyklingai:
- Atlikite namų darbus – neskubėkite, ir pasidomėkite, kokio tipo poliuretano putos tinkamiausios Jums, pasirūpinkite visomis reikiamomis priemonėmis ir pasikonsultuokite su profesionalais.
- Pasiruoškite tinkamą aprangą – darbuodamiesi naudokite respiratorių, apsaugines pirštines, specialius akinius, o jeigu atliekate didelės apimties darbus – ir apsauginį kostiumą.
- Putas naudokite saikingai – atminkite, kad tai plėstis linkusi, didelio tankio medžiaga, todėl neskubėkite ir pirmiausia purkškite nedidelį putų kiekį: jei pastebėsite, kad neužtenka, vėliau galėsite panaudoti daugiau medžiagos.
- Putomis denkite tik sausą paviršių – nors šiltinimas putomis yra atsparus drėgmei, dengiant paviršių, šis neturėtų viršyti daugiau kaip 20 proc. drėgmės lygio.
- Pasirūpinkite langų apsauga – izoliuodami patalpas, uždenkite langus apsaugine plėvele: taip užtikrinsite, kad putos nepateks ant langų paviršiaus ir neteks gaišti laiko mėginant jas pašalinti.
Šiltinimas putomis efektyviausias, kai jį atlieka kvalifikuoti specialistai. Jeigu ieškote patyrusių profesionalų, kreipkitės į UAB „Toluta“ komandą. Naudojame aukščiausios kokybės medžiagas, dirbame operatyviai ir saugiai. Mūsų prioritetas – padaryti viską, kad patalpų šiltinimas putomis tarnautų ilgai ir be priekaištų!