Norite įkurti savo verslą, bet nežinote nuo ko pradėti? Norint įkurti nuosavą verslą, reikia apsvarstyti keletą pagrindinių veiksnių:
– IDĖJA. Viskas, taip pat ir verslas, prasideda nuo idėjos. Būtinai pasitikrinkite, ar Jūsų idėja yra tokia pat aktuali, įdomi ir reikalinga kitiems. Yra keletas būdų pasitikrinti: apklausos, opių temų nagrinėjimas. Grynindami savo idėją nebijokite paklausti žmonių, ko jiems trūksta, kas galėtų palengvinti jų kasdienybę. Nepamirškite – idėjos originalumas dar nėra sėkmės garantas, ji turi vienaip ar kitaip tarnauti žmonėms;
– PLANAS. Tam, kad idėja taptų realybe reikia ją kruopščiai suplanuoti. Norėdami įsteigti verslą paruoškite detalų jo planą, apimantį verslo formos pasirinkimą, produktą, auditoriją, kuriai dirbsite, savo tikslus ir vertybes, bei planuojamą metinį finansinį planą su visomis galimomis išlaidomis ir pajamomis geriausiu ir blogiausiu scenarijaus atveju. Tikslus plano turėjimas padės geriau susidėlioti tolimesnius darbus.
– FINANSAVIMAS. Net 80 % naujų verslų yra finansuojami asmeninėmis lėšomis, kas sukelia asmeninio bankroto riziką. Kalbant apie finansus, visada reikia turėti planą B – turėti rizikos kapitalą arba numatyti, iš kur gausite papildomų lėšų nenumatytoms išlaidoms padengti. Daugiau apie finansavimą – https://creditpartner.lt/
– GALIMŲ RIZIKŲ IDENTIFIKAVIMAS. Versle kyla įvairios rizikos, kurias numačius iš anksto galima išvengti netikėtumų. Šios rizikos gali būti susijusios su tiekėjais ar klientais, galimais partneriais. Tad svarbu žinoti, kaip iš anksto įvertinti tokias rizikas ir pasirengti planą, kaip šias rizikas suvaldyti.
– PROFESIONALI KONSULTACIJA. Verslininkai dažnai pasižymi perdėtu optimizmu, kurio tikrai reikia, bet kartu reikia ir įnešamo realizmo. Gerai, jei norintis įsikurti verslas turi partnerius ir turi su kuo pasikonsultuoti, kartu spręsti einamąsias problemas. Bet jei įmonė yra tik pradedanti arba tik pradėjusi veikti – profesionali konsultacija yra būtinybė. Yra specialių, verslą skatinančių organizacijų, kurių misija yra padėti įsisteigti jaunam verslui. Statistika rodo, kad tie, kurie konsultuojasi dėl savo verslo, jo steigimo ir pirmųjų žingsnių – nesėkmių patiria kur kas mažiau, nei statistinis Lietuvos vidurkis. Besikonsultuojantys verslininkai būna įspėjami apie dažniausiai pasitaikančias klaidas ir bėdas, kurių labai lengva išvengti.
– MARKETINGAS. Daugelis jaunų verslų numato verslo įkūrimą, tačiau užmiršta, jog marketingui taip pat reikia skirti atskirą biudžetą. Įkūrus naują verslą yra itin svarbu, kad apie jį išgirstų kuo platesnė, tikslinė jo auditorija. Efektyviai marketingo strategijai įgyvendinti reikia išsigryninti savo verslo privalumus. Rinkodaros kaštus sutaupysite išnaudodami internetinius kanalus, ypač – socialinius tinklus.
Nuo idėjos iki jos išpildymo mus dažniausiai skiria tik keli žingsniai, tad svarbiausia užduotimi tampa gera pradžia. Jei jau turite išgrynintą verslo idėją ir vieninteliu stabdžiu tampa finansų trūkumas – ne bėda. Yra tūkstančiai būdų gauti finansavimą savo verslui, tad svarbu kruopščiai atlikti namų darbus ir išsirinkti Jūsų verslui palankiausią finansuotoją – tai gali būti tradicinis bankas, kredito unija, paskolų davimo kompanija ir t.t. Tam, kad išteklius verslo pradžiai ar vystymui gautumėte greičiau, galite atlikti kelis paprastus žingsnius:
- Tikslios sumos žinojimas. Norėdami gauti finansavimą verslo pradžiai ar plėtrai, pasiskaičiuokite tikslią reikiamą sumą. Žinote, kad neišvengiamai reikės nuomotis patalpas, nusipirkti ar atsinaujinti įrangą, susimokėti už licencijas ir notaro paslaugas – susiskaičiuokite visą reikiamą sumą ir, eidami ieškoti finansavimo, neimkite mažesnės sumos. Tai padidina papildomų paskolų ėmimo riziką ir sulėtina darbo tempą.
- Pasidomėkite skirtingomis paskolų davimo bendrovėmis. Neapsiribokite artimiausiais ar žinomiausiais kreditoriais. Pasikonsultuokite su keliais iš jų, sužinokite, koks paskolos tipas tinkamiausias Jūsų idėjos išpildymui ir ieškokite palankiausių sąlygų.
- Pasiruoškite dokumentus ir pasitikrinkite ar atitinkate paskolos gavimo reikalavimus. Būkite pasiruošę aiškų savo verslo biudžeto planą. Turėkite net kelis jo variantus: geriausią ir blogiausią. Žinokite, kad kredito davėjai patikrins Jūsų kredito istoriją, tad pasistenkite, kad ji būtų teigiama – taip gausite geresnes sąlygas.
Nepasiduokite, nes viskas prasideda nuo geros idėjos, tad pirmyn!