Pradinis Švietimas VASAROS VAIKŲ STOVYKLA „VASARA KITAIP“

VASAROS VAIKŲ STOVYKLA „VASARA KITAIP“

0

Rugpjūčio 3-7 d. Ukmergės technologijų ir verslo mokykla organizavo stovyklą „Vasara kitaip“. Jos metu stovyklautojai susirado naujų draugų, patyrė daug malonių įspūdžių bei praplėtė savo akiratį – jie įgijo žinių, susijusių ne tik su Ukmergės, bet ir kitų Lietuvos rajonų istoriniu bei kultūriniu paveldu. Kiekviena stovyklos diena prasidėdavo smagia mankšta „Jarusalemos ritmu“ kartu su mokytoja Sigute Dačkiene, o baigdavosi Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos bendrabutyje, kuriame stovyklos dalyviai jaukiai ir saugiai nakvodavo. Vakarais vaikai žiūrėdavo kino filmą, šokdavo. Himalajų jogos mokytoja Žibutė Razvadauskienė supažindino su jogos filosofija ir idėjomis, mokė stovyklautojus atsipalaiduoti, nusiraminti. Skanius  ir sveikus pusryčius, pietus bei vakarinę visiems stovyklos dalyviams gamino mokyklos valgyklos darbuotojos.

Pirmąją „Vasara kitaip“ stovyklos dieną, pavadintą „Aš tikrai myliu Ukmergę. Ar myli ją tu?“, vaikai susipažino ir kūrė stovyklos logotipą. Kartu su stovyklos vadovais ir Ukmergės kraštotyros muziejaus gidu aplankė įdomiausias Ukmergės miesto vietas. Susipažinę su miestu, vaikai vyko į Užugirio mokyklą-muziejų. Taip pat aplankė prezidento A. Smetonos dvarą, kuriame ne tik prisiminė istorinius įvykius, bet ir žaidė „Mega stalo futbolą“, o edukacinės programos metu Vitalijus Želnys demonstravo, kaip kepamas lietuvių mėgstamiausias skanėstas-šakotis.

Antrąją stovyklos dieną „Sveikame kūne – sveika siela“ stovyklautojai kartu su profesijos mokytoja Giedre Motiejūniene gamino ledus bei tortą iš sveikų ir natūralių produktų. Labiausiai vaikams patiko bananiniai ledai. Po pietų stovyklos dalyviai vyko į Veprius, kur Patyrimo vadovas, saviugdos mokytojas Kastytis Kvietkauskas žaidžiant mokė formuoti komandą, pasitikėti draugais ir savimi, surengė intensyvias ir labai daug emocijų sukėlusias valčių lenktynes.

Trečioji „Vasara kitaip“ diena „Ten kur Baltija banguoja…“ prasidėjo ankstyva kelione. Ši diena buvo labai intensyvi ir įspūdinga! Vaikai aplankė Jūrų muziejų, Kretingos žiemos sodą, kuriame gamino ledinukus, o vakarą praleido Palangoje, drauge su stovyklos vadovu Nerijumi Vasiliausku  aktyviai sportuodami ir maudydamiesi jūroje.

Ketvirtąją „Vasara kitaip“ stovyklos dieną pavadinome „Atgal į gamtą!“ Kartu su mokyklos psichologe Jurgita Vasiliauskiene stovyklautojai ėjo keliais ir takeliais, kopė į kalnelius, brovėsi per miškus ir brido per upelius, o įveikę beveik penkiolika kilometrų pėsčiomis, pasiekė Baraučiznos kaimą. Pasisotinę ant laužo pagaminta „Senelio koše“, stovyklautojai meditavo prie  žvakės liepsnelės,  užsirišo draugystės apyrankes. Be to, mokėsi pasitikėti draugu, kuris užrišęs akis vedė nežinoma linkme. Visi dalyviai buvo labai drąsūs ir atsakingi. Popietė baigėsi meno terapija, o refleksijos metu vaikai sau parašė laišką, kurį įsidėjo į saugomų daiktų-lobių dėžutę. Grįžę iš žygio stovyklautojai miklino protus profesijos mokytojos Gražinos Krumžlienės organizuotame žaidime „Protų mūšis“. Vaikai atsakinėjo į loginius klausimus, susijusius su  Lietuvos gamta, geografija, tautosaka, dalyvavo daug emocijų sukėlusiame vaidinime „Kas aš?“ ir muzikiniame žaidime „Atspėk dainą“.

Penktąją „Vasara kitaip“ stovyklos dieną, pavadintą „Pasimatuok profesiją“, dailės mokytoja Daiva Stankevičienė labai įdomiai pasakojo apie tatuiruotes, jų atsiradimo istoriją, vėliau chna dažais piešė vaikams pasirinktas tatuiruotes. Mokyklos IT inžinierius Arūnas Stankevičius stovyklos dalyvius supažindino su robotikos pasaulio įdomybėmis. Bene daugiausia emocijų stovyklautojai patyrė kartu su vairavimo instruktoriais vairuodami ne tik lengvąjį, bet  ir krovininį automobilį! Po pietų vaikai tėveliams pašoko išmoktą „Jarusalema“ šokį, vaišinosi pačių pagamintu tortu ir dalinosi patirtais įspūdžiais.

Pasak stovyklautojų, šios atostogos tikrai buvo kitokios: labai turiningos, intensyvios ir įdomios. Išsiskirdami jie sakė, kad norėtų taip atostogauti ir kitąmet.

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos informacija

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia