Per šalį nuvilnijęs pedagogų streikas palietė daugumą – tiek pedagogus, tiek tėvelius, tiek jų vaikus. Žinoma, ir valdančiuosius, kurie, kaip teigia jie patys, – pradėjo ieškoti lėšų susitarimams su pedagogais įgyvendinti. Apie tai, kaip streikas praėjo Ukmergėje, kalbamės su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Ukmergės rajono susivienijimo pirmininku Arūnu Rimkumi.
Pasak A. Rimkaus, Ukmergėje streikas pasisekė, nes buvo ne jo imitacija – streike dalyvavusios 14 įstaigų nedirbo. Streikavo 333 žmonės: 117 darželių-lopšelių, 216 – mokyklų darbuotojų. Tai yra daugiau darbuotojų, nei priklauso profsąjungai, bet ir jie prisijungė prie streiko. Viso rajone ugdymo įstaigose dirba apie 650 žmonių.
Paklaustas kaip pavyko sutarti su tėvais, kad jie neleistų vaikų į ugdymo įstaigas, A. Rimkus paaiškino, kad jie buvo informuoti žinutėmis per elektroninius dienynus, su tėvais bendravo ir klasių auklėtojai. Kadangi visi supranta problemos mąstą, todėl nebuvo nepatenkintų tėvų, negauta jokių priekaištų.
Kalbėdamas A. Rimkus dėkojo rajono ir ugdymo įstaigų vadovams už streiko palaikymą. „Tiek rajono meras Rolandas Janickas, tiek savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, tiek įstaigų, kuriose vyko streikas, vadovai labai geranoriškai mus palaikė“, – sakė A. Rimkus.
Gruodžio 6 dieną Vilniuje vyks pedagogų profsąjungos posėdis. Iki to laiko bus laukiama vyriausybės sprendimų. Jeigu vyriausybė ir toliau nevykdys to, kas numatyta kolektyvinėje sutartyje, galimas ilgalaikis streikas.
Sekančią dieną po streiko rajone turėjo lankytis Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Bet streiko išvakarėse ministro vizitas buvo atšauktas.