Tarptautinės visuomeninės organizacijos „Gervėčių klubo“ pirmininko Alfonso Augulio pakviestas LPS „Bočiai“ Ukmergės klubas „Viltis“ pirmą kartą dalyvavo Tarptautiniame mėgėjų meno festivalyje „Paribio daina“ („Pesnia pamežža“). Festivalis yra tradicinis nuo 2003-ųjų metų pasirinktinai Vilniuje, Gervėčiuose (Baltarusijos Respublika), Punske (Lenkijos Respublika), Daugpilyje (Latvijos Respublika) organizuojamas renginys, kuriame dalyvauja Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos bei Lenkijos paribio regionų mėgėjų meno kolektyvai ir solistai, puoselėjantys vietos dainuojamąjį paveldą. XIX – tasis festivalis šiais metais vyko Vilniuje, Lietuvos kariuomenės karininkų ramovėje. Šių metų festivalio šūkis – „Mes-kaimynai!“.
Festivalio komisijoje buvo muzikos ir vokalo ekspertai. Pirmininkas – choro dirigentas, kompozitorius, pedagogas prof. Tadas Šumskas, nariai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Zita Grigienė, operos solistė Vilhelmina Mončytė, profesionali dainininkė, vokalo mokytoja Milda Baronaitė – Gudeikienė.
Solistų grupėje varžėsi klubo nariai Marija Krupoviesienė ir Valmantas Naraškevičius. Klubo vokalinis ansamblis „Gija“ dalyvavo ansamblių grupėje. Dalyvavo 11 solistų ir 15 vokalinių ansamblių. Atvyko LPS „Bočiai“ Pasvalio, Utenos, Druskininkų, Skuodo, Vilniaus bendrijų, Lietuvos totorių, lenkų, baltarusių, Latvijos Respublikos Livani miesto, Vilniaus trečiojo amžiaus universiteto, Vilniaus pagyvenusių žmonių poezijos ir romansų klubo „Elena“ vokaliniai ansambliai.
Pirmoje konkurso dalyje pasirodė solistai. Repertuaras buvo labai įvairus. Buvo dainuotos operų arijos, liaudies dainos, įvairių kompozitorių dainos. Pasirodė studentas kinietis Wang Yu, kuris šalia arijos iš operos lietuviškai padainavo liaudies dainą. Dainininkai iš Pelesos (Baltarusija) atliko dainas lietuviškai. Totoriškai dainavo „Ilsu“ ansamblio solistė. Žydiškai padainavo solistas Erikas Druskinas, iš Utenos kuriam buvo skirta I vieta. Džiaugėmės V. Naraškevičius pasiekimu, kuriam kartu su kiniečiu buvo skirta II vieta. M. Krupoviesienė apdovanota Diplomu už aktyvų dalyvavimą festivalyje.
Vokaliniai ansambliai buvo apdovanoti už geriausiai sudainuotas dainas aukštaitiškai, žemaitiškai, latviškai, ukrainietiškai, dzūkiškai, lenkiškai, totoriškai, žydiškai. I vietos diplomai įteikti ansambliui „Uzory“ iš Latvijos ir Skuodo bendrijos ansambliui „Prisiminimų rožė“. Ansamblis „Gija“ apdovanotas Padėkos raštu už aktyvų dalyvavimą festivalyje.
Komisijos pirmininkas, skelbdamas konkurso rezultatus, pabrėžė, kad svarbiausias rezultatas yra ne prizinių vietų laimėjimas, o noras dalyvauti, kad tokiuose renginiuose laimi draugystė, pakantumas, skirtingų tautų žmonių toleravimas, tautinių bendrijų mėgėjų meno kolektyvų bei pavienių atlikėjų palaikymas ir populiarinimas, tautiečių, gyvenančių etninėse žemėse užribyje, meninės veiklos palaikymas. Svarbus partneriškų ryšių užmezgimas ir stiprinimas,
Renginio pradžioje giedojome Lietuvos himną, pabaigoje – tradicinį „Ilgiausių metų!“. Susibūrėme bendrai nuotraukai. Nors renginys su pertraukomis vyko šešias valandas, laikas neprailgo. Gėrėjomės koncertinės programos įvairove, užmezgėme ryšius su naujais kolektyvais, pabendravome su mielais bičiuliais. Pasisėmėme patirties, kad ir kitais metais galėtume dalyvauti festivalyje.
Janina Badokienė