„Festivalis auga, o kino pasaulyje keičiasi suvokimas apie kadaise kone išskirtinai vyriška laikytą režisierės profesiją. Moterys į pasaulį paleidžia filmus, kurie pirmiausia įdomūs ne dėl juos sukūrusio žmogaus lyties, o dėl vienijančio savitumo ir išskirtinio požiūrio“, – pasakoja moteriškas „Šeršėliafam“ festivalio organizatorių branduolys Vita Kvedaraitė ir Birutė Masaitytė.
Į festivalio programą organizatorės sudėjo 24 įdomius ir skirtingus kino pasakojimus, sklindančius iš moterų lūpų. Ukmergiškiai turės galimybę pažiūrėti 4 kino filmus. Festivalio atidarymui pasirinktas ispanų režisierės Irene Cardonos filmas „Sužadėtinis Jazminai“, kuriame atskleidžiamas komiškas ir truputį ironiškas žvilgtelėjimas į vyrų ir moterų santykius, meilės peripetijas ir lūkesčius. Taip pat aktualizuojama emigracijos ir švietimo problemos. Filmo pasakojimo centre – jauna musulmonė mergina Jazmina, kuriai labai reikia ištekėti, kad galėtų gyventi Ispanijoje. Filme prabylama ne tik apie kultūrinius skirtumus, bet ir dažnus „nesusikalbėjimus“ bei keistai gyvenime susiklosčiusias aplinkybes. „Sužadėtinis Jazminai“ – tikroviška ir nuoširdi istorija, kuri iš tiesų galėjo nutikti Ispanijoje…
„Norėčiau atkreipti žiūrovų dėmesį į Nyderlandų režisierės Dignos Sinke filmą „Atlantis“. Ši alegorinė fantastinė drama rodo artimą ateitį, kai iškyla visuomenės susvetimėjimo problema“, – pristatė festivalio organizatorė Vita Kvedaraitė.
Nelaimingos meilės tema plėtojama trečiajame švedų režisierės Marijos Blom filme „Įtartina“.Pagrindinė filmo herojė Mika yra tvirta nepriklausoma moteris, visas jėgas atiduodanti karjerai. Tačiau vieną dieną ji įsimyli ne tokį kietą ir madingą kaimyną. „Įtartina“ – tai subtiliai ir ironiškai pasakojama istorija apie nelaimingai vienas kitą įsimylėjusius draugus.
Ukmergiškiai pamatys ir prancūzų režisierės Claire Simon komišką dramą „Dievo kabinetai“, sukurtą 2008 metais. Filmo herojė Damila nori pradėti vartoti kontraceptines piliules, nes jos santykiai su vaikinu tampa vis rimtesni. Zojai motina liepia naudotis prezervatyvais, tačiau išvadina ją kekše. Helena mano, kad yra pernelyg vaisinga, o Klemensa apskritai bijo santykių. Marija Andžela nori išsiaiškinti, nuo ko ji pastojo, o Ana Mary renkasi meilę ir laisvę. Visas šias moteris, klausiančias, ar seksualinė laisvė apskritai įmanoma, išklauso klinikos konsultantės. Jausminguose pokalbiuose, kuriuose atsiskleidžia jau girdėtos ir visai neįtikimos istorijos, netrūksta ašarų ir juoko.
„Daugelyje šių metų festivalio moterų filmų svarbi asmenybės keitimosi, savęs atradimo visuomenėje ir prisitaikymo prie jos bei meilės temos“, – būsimus kino reginius apibendrino V.Kvedaraitė, dar kartą kviesdama gero kino žiūrovus į moterišką festivalį.