Dėl draudimo rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinėse

    0
    cigareter
    Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rūkymą laiko didžiausiu pavojumi sveikatai, kurį galima pašalinti. PSO duomenimis šiuo metu rūko trečdalis pasaulio gyventojų. Rūkymas sąlygoja apie 5 milijonus mirčių kasmet, kasdien pasaulyje nuo tabako sukeltų ligų miršta daugiau nei 13 tūkst. žmonių. Jei išliks dabartinės rūkymo paplitimo tendencijos, iki 2025 metų mirtingumas nuo tabako sukeltų ligų padidės dvigubai ir taps pagrindine priešlaikinių mirčių priežastimi pasaulyje.

    Mūsų pačių rankose yra galimybė spręsti tabako epidemijos problemą, kuri kelia pavojų tūkstančiams vyrų, moterų ir vaikų. Norint užkirsti kelią šiai žmonių sveikatą griaunančiai jėgai svarbiausia yra ne vaistai ar vakcinos, o tarpusavyje suderinta valstybės institucijų bei visuomenės veikla. Išnaudojant šią galimybę Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras nori atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad LR tabako kontrolės įstatymas numato draudimą rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinėse. Daugeliui žmonių tai yra nemalonus reiškinys ir tik nedaugelis žino apie tokį galiojantį įstatymo draudimą. Artimiausiu metu daugiabučių namų laiptinėse bus iškabinti ženklai draudžiantys rūkyti ir informacija apie tai, kaip elgtis, jei turite laiptinėje rūkantį kaimyną ar kitą asmenį. Žemiau pateikiame LR tabako kontrolės įstatyme numatyto draudimo rūkyti laiptinėse paaiškinimą.

    Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo 19 str. 1 d. 3 p. nustatyta, kad Lietuvos Respublikoje rūkyti (vartoti tabako gaminius) draudžiama bendrose gyvenamosiose ar kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru. Remiantis tuo, kas išdėstyta, akivaizdu: rūkant gyvenamųjų namų laiptinėse yra pažeidžiamas Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo 19 str. 1 d. 3 punkto reikalavimas ir padaromas administracinės teisės pažeidimas (ATPK 185¹ str. 2 d.), už kurį numatyta administracinė nuobauda – įspėjimas arba bauda nuo dvidešimties iki penkiasdešimties litų.

    Esant konkretiems ATPK 185¹ str. pažeidimams, pilietis su rašytiniu pareiškimu dėl įvykusio atvejo išnagrinėjimo, turi teisę kreiptis į policijos komisariatą.  Prieš kreipiantis reikėtų pasirūpinti įrodymais: surasti asmenis, kurie galėtų paliudyti, arba surinkti vaizdinę medžiagą (nufotografuoti ar nufilmuoti rūkantį kaimyną).

    Ukmergės Visuomenės sveikatos biuro informacija
    www.sxc.hu nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia