Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, kurią paminėjo Senamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenė, susirinkusi į edukacinę pamoką „Gegužės 7-oji ir Simonas Daukantas“. Bibliofilas Domas Kaunas yra pasakęs, jog Spaudos atgavimo diena turėtų būti antroji šventė po Nepriklausomybės atgavimo.
Sunkiame lietuviškos knygos kelyje neginčijami nuopelnai tenka ir S. Daukantui – juk jis pirmasis visus istorinius ir populiariuosius veikalus pradėjo rašyti lietuvių kalba. Be to, šių metų spalio 28 d. sukanka 225 metai nuo jo gimimo. Todėl Seimas nusprendė 2018-uosius paskelbti Simono Daukanto metais. Seimas šį sprendimą priėmė siekdamas paskatinti Lietuvos visuomenę, ypač jaunimą, domėtis garbiojo mokslininko palikimu, jo aktualumu šių dienų žmogui ir valstybei. Ne veltui aušrininkas Jonas Šliūpas sakė, jog „Nieks nemylėjo daugiaus tėvynę Lietuvą už Daukantą…“. Todėl S. Daukantas vertinamas kaip knygos žmogaus simbolis, kaip kilnus tarnystės lietuviškai knygai pavyzdys.
Edukacinės pamokos metu klausytojai susipažino su S. Daukanto gyvenimo istorija, su pikantiškais įvykiais, pavyzdžiui, kaip pėsčias (apie 400 km.) su šešiais rubliais kišenėje nužygiavo į Vilnių mokytis arba kad pats pasi¬da¬rė kė¬dę iš obels ša¬kų, kuri dabar eksponuojama Papilės muziejuje. Taip pat klausytojai susipažino su jo nuopelnais Lietuvai, su žymiausiais darbais iš Lietuvos istorijos, klausėsi aktorės Gražinos Urbonaitės skaitomos ištraukos apie senovės lietuvių būdą iš veikalo „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių”. Įdomu buvo išgirsti ir pasididžiavimo vertą faktą, kad pirmojo istorijos veikalo „Darbai senųjų lietuvių ir žemaičių” rankraštis 1919 metais buvo atrastas Veprių dvaro bibliotekoje. Be to, visi pamatė, kaip įamžintas S. Dukanto atminimas Lietuvoje.
Šia proga bibliotekos vedėja Edita Kazlienė už aktyvų dalyvavimą akcijoje „Knygų Kalėdos“ įteikė padėkos raštus penkiems pradinių klasių ir trims 7 klasės mokiniams.
Edukacinę pamoką baigė 8a klasės skaitovai Vinco Giedros eilėraščiu „Simonas Daukantas“.
Danutė Pociūnienė