Mūsų tautos šviesuoliai susibūrę į bendriją, broliją, remiami savanorių 1918 m. vasario 16 d. ir paskelbė mūsų brangios Lietuvos Nepriklausomybę, kurios datą čia pat ir mes visi minėsime. Tų signatarų tarpe nebuvo tų vardų, kuriuos mes dabar matom mūsų valdžioje. Praėjo daug metų, pragyvenom siaubingus okupacijos metus, žmonių kančias Sibire, išniekintus žmones ir išžudytus gatvėse ir t.t.
Kad teisingą mūsų tautos istoriją skaitytų mūsų vaikai ir anūkai, ateinančios kartu, būtina nepamesti patriotinio jausmo, drąsos, ryžto, dorumo, sąžinės, meilė Tiesai ir Tėvynei. Visi be akinių matom, kad net apleistos partizanų vadavietės! Kur seniūnas, kur rajono „ponai“? Šiaulių patriotai, šaunuoliai, neleis pražūti mūsų brolių, kovotojų, vadavietei (LTV, 2010-02-06).
Aš, Ukmergės gyventojas, galiu didžiuotis, kad mūsų rajone yra pirmojo Prezidento A.Smetonos tėviškė. Taip pat laimingas aš ir mano iniciatyvinė grupė, kad protinga Ukmergės savivaldybės administracija „nepaleido“ į berniukų rankas šio Lietuvos tautai brangaus kampelio. Prezidento A.Smetonos tėviškė, su ja pastatyta mokykla yra visos Lietuvos tautos turtas!
Valdžios olimpo „ponai“ per 20 metų esant nepriklausomai Lietuvai, oficialiai neaplankė Prezidento Antano Smetonos tėviškės. Štai kaip „ponai“ mato mūsų istoriją ir gerbia kovotojus, kurių dėka mes gyvenam laisvoje Nepriklausomoje Lietuvoje. Nepagarba mūsų tautos istorijai ir žmonėms ir pagimdė šią, mūsų iniciatyvinės grupės idėją suburti Lietuvių tautos „Bičiulių draugiją“. Iniciatyvinė grupė turi gerą kontaktą su Ukmergės savivaldybės administracija ir yra davusi pasiūlymą Prezidento Antano Smetonos tėviškėje įkurti Lietuvos istorinį patriotinį parką-muziejų, kovojusių už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Šią idėją remia ir mūsų gerb. Prezidentė D.Grybauskaitė, 2 europarlamentarai, 12 tautos išrinktųjų Seimo narių. Vienok apie parką-muziejų bus aprašyta vėliau. Tad imkimės už rankų, kurkime „Bičiulių draugijas“, mylėkime vienas kitą, mylėkime Tiesą ir Tėvynę.
Lietuvos istorinis patriotinis parkas-muziejus, kovotojams už Lietuvos Laisvę ir nepriklausomybę Prezidento A.Smetonos tėviškėje Ukmergės raj.
Žodžiai „parkas-muziejus“ vienas be antro netenka reikšmės.
Mūsų iniciatyvinės grupės noras yra ateinančioms kartoms įrodyti: tautos patriotizmą, drąsą, ryžtą, dorumą, meilę Tiesai ir Tėvynei. Tam pasitarnaus minėtas parkas-muziejus!
Pirmasis kreipinys buvo į mūsų Ukmergės raj. išrinktąjį Seimo narį Julių Veselką, štai jo žodžiai: „Ar atsiras toks kvailys, kuris nepritars šiai idėjai!“. Tų žodžių paskatintas pradėjau gan sunkų, kankinantį darbą, bet jis buvo labai mielas širdžiai. Buvo nemigo naktų, o tai buvo naktys, skirtos apmąstymui! Atliktas mano darbas mane džiugina.
Gerb. mūsų Ekscelencija, Prezidente Dalia Grybauskaite, dėkojame Jums už siūlymą branginti mūsų šalies istoriją bei visais įmanomais būdais ją įamžinti.
Tęsdamas mintį apie parką-muziejų, noriu pasakyti, kad Prezidento A.Smetonos valdose yra daug pastatų, tai nuostabu. Likusius pastatus ir žemę bei mišką galima bus nuomoti 15-25-30 metų. Kadangi ši valda yra prie ežero, tai čia gali įsikurti turistinė stotis-viešbutis. Pilnai gali būti vystomas vandens sportas, prie ežero, jeigu bus galimybės, įkurti ir turistinę bazę, iš kurios turistai nuomosis valtis ir kitus reikmenis. Pagal galimybes įrengti didelį sporto aikštyną, tai futbolo aikštė, krepšinio, tinklinio aikšteles, bėgimo takus, dviračio takus. Viską tinkamai panaudojus, turistinė stotis – viešbutis ir bazė duotų pajamų, kurios būtų panaudotos parko-muziejaus išlaikymui ir priežiūrai. Teko kalbėtis su kai kuriais mokyklų vadovais, tai mūsų miesto šviesuoliai, ir jie, išklausę viską apie parko-muziejaus įkūrimą, pažadėjo, kad kiek jų galimybės leis, jie prie šio darbo prisidės. Žmonės keičia vieni kitus, o idėjos gyvena ilgai ilgai.
UŽ LIETUVOS LAISVĘ IR NEPRIKLAUSOMYBĘ
PREZIDENTO A.SMETONOS TĖVIŠKĖJE
1. 1963 m. sukilimas. Vadovai K.Kalinauskas, kun. Mackevičius.
2. Knygnešiams (J.Bieliniui ir kt.).
3. Poetui A.Mickevičiui, Laisvės dainiui.
4. V.Kudirkai („Tautinė giesmė“).
5. M.Valančiui už blaivybės puoselėjimą.
6. Laikraščiai-žurnalai „Varpas“, „Aušra“.
7. 1917-1918 m. Lietuvos savanoriams.
8. 1918 m. Lietuvos signatarams.
9. Prezidentui Antanui Smetonai.
10. 1918-1940 m. jaunosios Lietuvos kovotojams prieš piktšašius.
11. Trumpoji sovietinė okupacija.
12. 1941-1944 m. vokiečių okupacija.
13. Ilgoji sovietinė Lietuvos genocido okupacija.
14. Politiniams kaliniams ir tremtiniams.
15. Rezistencijos vadui Generolui J.Žemaičiui.
16. Ramanauskui-Vanagui.
17. Partizanui Lukšai už drąsą ir meilę Lietuvai.
18. Paskutiniam partizanui Kraujaliui.
19. generolui Plechavičiui už ryžtą išsaugoti Lietuvos…………….
20. Vyskupui Borisevičiui už nepalaužiamą valią kovoje.
21. Lietuvos televizijos direktorei gerb. E.Bučelytei, perduodant pasauliui žinias, apie įvykius Lietuvoje.
22. Laikraščio „Kronika“ redaktoriui ir jų platintojams.
23. Lietuvos Respublikos gynėjams prie Seimo ir televizijos bokšto.
24. Lietuvos Atgimimo sąjūdžiui.
25. 1991 m. sausio 13-osios aukoms.
26. Medininkų aukoms.
27. 1991 m. žuvusiam A.Sakalauskui.
28. B.Jelcinui. Už sovietinės kariuomenės išvedimą iš Lietuvos.
Brangūs Lietuvos žmonės, mieli bičiuliai, broliai ir sesės, esantys užsienyje, manau, kad Laisvos nepriklausomos Lietuvos šimtmetį (2018 m. vasario 16 d.) iškilmingai švęsime Lietuvos kariniame-patriotiniame parke-muziejuje. Mieli bičiuliai, šiandien mes dirbame vedami patriotinių jausmų. Mes stengiamės kuo daugiau ryšių užmegzti su dorais, turinčiais patriotinį jausmą, drąsą, ryžtą, dorumą, mylinčiais Tiesą ir Tėvynę.
Žinoma, lėšų reiks, bet šiam kilniam tikslui prabils ir valdžios olimpe sėdinčių žmonių širdys ir noras, pagal išgales prisidės ir tautiečiai broliai, sesės.