Pažymėti 139 daiktai

    0
    zym
    Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai vykdė prevencinę priemonę „Daiktų žymėjimas“. Balandžio 12 ir 13 dienomis policininkai lankėsi Ukmergės Užupio vidurinėje mokykloje. Pirmąją dieną buvo žymimi pradinių klasių moksleivių atnešti daiktai, antrąją dieną savo brangių daiktų apsauga galėjo pasirūpinti vyresnieji mokiniai ir mokytojai. Susidomėjimas buvo tikrai didelis, akcijos metu pareigūnai pažymėjo 139 daiktus. Dažniausiai mokiniai norėjo pažymėti telefonus, kai kurie buvo atsinešę MP3 grotuvus, fotoaparatus.

     

     

    „Visus daiktus žymėjome specialiomis žymėjimo priemonėmis. Jeigu atsitiktų taip, kad pažymėtą daiktą prarastų, policijos pareigūnams suradus bus lengviau nustatyti savininką. Vaikus perspėjome, kad svarbu nepamiršti perspėti pareigūnus apie tai, kad daiktas buvo pažymėtas“, – sako Nepilnamečių reikalų inspektorė Ingrida Juzėnienė.
    Prevencinis daiktų žymėjimas

    Siekdami padėti apsaugoti, o prireikus lengviau surasti prarastus daiktus, policijos pareigūnai, žmogui pageidaujant, vertingus daiktus gali pažymėti specialiomis žymėjimo priemonėmis.

    Kodėl žymimi daiktai? Kokiose šalyse daiktų žymėjimas yra populiarus?
    Vertingų daiktų žymėjimas atbaido vagis taip, kaip, pavyzdžiui, bute įrengta signalizacija, ypač jei matomoje vietoje priklijuotas lipdukas, kad objektas saugomas, arba kad daiktas pažymėtas. Jeigu pavogtas pažymėtas daiktas surandamas,  lengviau nustatyti jo savininką. Gyventojų daiktų žymėjimas, ypač dviračių, populiarus Švedijoje, Vokietijoje. Lietuvoje šalies policijos komisariatų pareigūnai šia prevencinę priemonę pradėjo įgyvendinti maždaug nuo 2004 metų.
    Kaip atliekamas daiktų žymėjimas?
    Mobilieji telefonai, garso ir vaizdo aparatūra žymima specialiu bespalviu žymekliu, kuriuo užrašytas numeris paprasta akimi nematomas. Ant metalinių paviršių, pavyzdžiui, dviračio rėmo, numeris išgraviruojamas specialiu graviravimo įrankiu ir užregistruojamas policijos apskaitos žurnale.
    Kokius daiktus galima žymėti?
    Praktiškai visus, bet dažniausiai žymimi mobilieji telefonai, MP3 grotuvai, kompiuteriai, buitinė technika (vaizdo, garso aparatūra), dviračiai ir kt.
    Ar už daiktų žymėjimą reikia mokėti?
    Ne, daiktai žymimi nemokami.
    Kur reikėtų kreiptis norint pažymėti žmogui, jo nuomone, vertingą daiktą?
    Iš anksto susitarę su pareigūnais telefonu, gyventojai norimus pažymėti daiktus gali patys atnešti į policijos komisariatą arba susitarti, kad pareigūnai atvyktų į namus (žymėti kompiuterių, kitų didelių daiktų). Dėl išsamios informacijos kreiptis galima darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. į Vilniaus aps. VPK Ukmergės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrį pas tyrėją Gediminą Kalesnyką arba skambinti telefonu 60432.

    Vilniaus apskrities VPK Ukmergės r. PK informacija

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia