Parodoje, „Pakeliui. Pietų Kaukazas – Europos dalis” jaunimas kviečia pažinti daugeliui mistika esančias Pietų Kaukazo šalis. Interaktyvi video, audio, foto ir teksto darbų paroda pristato trejus metus trukusio neformalaus ugdymo projekto rezultatus ir įtraukia į egzotiškų šalių pažinimą per netradicinį mokymąsi. Jaunimo fiksuotus ir kurtus darbus, iki balandžio 9 dienos, galima apžiūrėti A. Smetonos gimnazijos vestibiulyje.
Paroda „Pakeliui. Pietų Kaukazas – Europos dalis” – tai jaunų žmonių media darbai, sukurti kūrybinėse dirbtuvėse, vykusiose Baku, Yerevane, Tbilisyje, Vilniuje, Vienoje.
„Dalyvavimas projekte man davė labai daug. Susipažinau su puikiais žmonėm, su kuriais toliau vystome įvairias idėjas, daug išmokau, sužinojau apie Pietų Kaukazo šalis. Iki šiol apie tas šalis žinojau tik tiek, kad ten kažkada atostogaudavo mano tėvai, visa kita atrodė labai tolima. Pažinti žmones iš Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžiano buvo neįkainojama patirtis, mūsų pasaulėžiūros labai skiriasi, todėl bendravimas su jais atneša daug atradimų ir pokyčių tavo paties požiūryje”, – apie dalyvavimą projekte pasakoja iš Kėdainių kilusi Eglė Samoškaitė.
Edukacinė – eksperimentinė paroda, jau sėkmingai pristatyta Austrijoje, kviečia susipažinti su skirtingų šalių jaunų žmonių kūrybiškai perteiktu požiūriu į juos supančią aplinką. Svajonės, ateities planai, istorija, visuomenė, meilė, seksas, miestas, draugystė, kasdienybė.
„Vykdant projektą ir dirbant su Pietų Kaukazo šalimis be tarpkultūrinių skirtumų vienas iš sudėtingiausių dalykų buvo padėti suprasti neformalaus ugdymo rezultatą. Rezultatai kiekvienam dalyviui yra labai individualūs ir slypi ne tik finaliniame materialiame pavidale, bet ir procese”, – teigia projekto „Pietų Kaukazas – Europos dalis” koordinatorius Martynas Stukas.
Vėliau paroda iškeliaus į kitus Lietuvos miestus. Pasak projekto vykdytojų, parodą ketinama pristatyti ir daugiau Europos bei Pietų Kaukazo šalių. Projektą „Pietų Kaukazas – Europos dalis” Lietuvoje įgyvendina Lietuvos jaunimo neformalaus ugdymo asociacija. Projekte dalyvauja jauni žmonės iš Jonavos, Vilniaus, Kretingos, Kėdainių, Nidos, Anykščių, Kauno bei Šilutės.
Jei nematote video, spauskite ČIA.