šios savaitės grožinės ir negrožinės literatūros TOP 10. Populiariausių knygų sąraše trys naujienos.
Grožinės literatūros naujiena
Sabina Daukanitaitė „Vandeninės moterys“ ( Tyto alba)
Vieniems tai pasirodys knyga apie pažįstamus žmones ir viename vingyje susipynusius jų likimus. Kiti sakys, kad tai knyga apie kūrybiškumą, savęs paieškas, kompromisą tarp motinystės ir saviraiškos. Treti nutars, kad tai knyga apie meilę, jausmų gylį ir trapią laimės akimirką. Žinoma, apie vandenį… Tačiau man tai knyga apie gyvenimą. O tokios negalėčiau parašyti, jei pati nebūčiau iki kaklo įsibridusi į kunkuliuojančias gyvenimo sroves.
Negrožinės literatūros naujienos
Michael Puett, Christine Gross-Loh „Kelias. Kinų filosofai apie meną gyventi“ ( Tyto alba)
„Kelias“ nėra viena iš daugelio knygų apie Vakarų santykį su kinų filosofija. Tai – išlaisvinanti ir transformuojanti patirtis, pažadinsianti mumyse norą kurti save ir mus supantį pasaulį. Tačiau kad tai nutiktų, mes turime išsukti iš mums gerai pažįstamo tako ir atsiverti naujoms gyvenimo galimybėms. „Kelias“ – tai mąstyti verčianti knyga. Persvarstanti populiarias tiesas. Skatinanti skaitytoją domėtis senąja kinų filosofija.
Mark Manson „Subtilus menas nekrušti sau ( ir kitiems) proto“ (Forsmart)
Šiame mūsų kartos savigalbos vadove tinklaraštininkas-superžvaigždė mums parodo, kad gebėjimo būti laimingam esmė – liautis stengtis būti nuolat pozityviam, ir vietoj to stengtis geriau spręsti problemas. Dešimtmečius mums vis buvo sakoma, kad pozityvus mąstymas yra raktas į laimingą ir turiningą gyvenimą. Tačiau tos dienos baigėsi. „Velniop pozityvumą, – sako Markas Mansonas. – Būkime atviri – kartais reikalai būna sumauti ir turime su tuo susitaikyti.“