Pavasarį džiugina daug kas: šiltesni saulės spindulėliai, pirmieji snieguolių ar žibučių žiedai, parskrendančių paukščių balsai. Net visi pavasario mėnesiai pavadinti paukščių pavadinimais. Todėl būtent pavasarį su mokiniais labiausiai ir norisi kalbėti apie paukščius. Šitiek įvairių sparnuočiams paminėti dienų yra.
Kovo 10-ąją minėjome 40-ties paukščių dieną. Po šventės supratome, kad ši tema dar neišsisėmė, todėl ruošėmės toliau. Per muzikos pamokas mokėmės dainų apie paukščius, per šokio pamoką išmokome naują ratelį, per pasaulio ir lietuvių kalbos pamokas gilinome žinias apie mūsų mažuosius linksmintojus.
Per dailės pamokėlę pagaminome kvietimus ir pakvietėme visus šeimos narius į bendrą šventę, skirtą paminėti pasaulinę paukščių dieną. Nusprendėme į bendrą veiklą šį kartą įtraukti ir namiškius. Jiems buvo skirti namų darbai: iš pasirinktų medžiagų ir bet kokia technika pagaminti šventės simbolį – paukštelį.
Dauguma šeimų namų darbus atliko puikiai. Prieš šventę prie aktų salės puikavosi nuostabiausių paukščių paroda, kuri iki šiol puošia mokyklos vestibiulį. Ir šventės metu tėveliai nebuvo tik žiūrovai. Jie buvo įtraukti į komandas, atliko tik jiems skirtas ir komandines užduotis. Smagu buvo klausytis mamyčių, tėvelių, senelių ir antrokų originalių komandinių prisistatymų, skanduočių, dainų.
Nuobodžiauti nebuvo kada net ir žiūrovams. Jiems taip pat buvo surengtas blic turnyras, o jų laimėtos plunksnelės nukeliavo į pasirinktos komandos krepšelį. Suskaičiavus visas surinktas komandų plunksneles, paaiškėjo, kad net trys komandos jų turi vienodai. Teko surengti komandų kapitonų rungtį, kurios rezultatai padėjo išdalinti visoms šešioms komandoms skirtus prizus – balionus. Nepamiršome įvertinti ir apdovanoti gražiausių paukštelių autorius. Buvo sukurtos vaikų simpatijų, tautiškiausio, kūrybiškiausio, spalvingiausio, įspūdingiausio ir kitos nominacijos.
Šventę pabaigėme įteikdamos kiekvienai šeimai po spalvingą keramikės Vaivos sukurtą paukštelį, kuris primintų, kad pavasarį jiems reikalingi nameliai ir tik žmonės jais gali pasirūpinti. Paukšteliai tikrai atsidėkos.
„Šilo“ pagrindinės mokyklos mokytojos Neringa Lemešovienė ir Daiva Gudėnienė