Ukmergės rajone išdygo du nelegalūs automobilių dalių sąvartynai, kuriuos aptikome su biologu, gamtininku Tadu Petriku.
Vienas iš jų, kuriame suversti plastikiniai maišai su automobilių „Audi“, „Opel“, „Citroen“ plastikinėmis dalimis, sukrautomis į celofaninius maišus, yra Šaltupio miške, visai šalia Šlaito miško botaninio draustinio, šalia buvusio cheminių atliekų sandėlio.
Bamperių dalys, durelių apdailos detalės, ratų gaubtai tvarkingai sudėti į Kretingoje įsikūrusios, plastikinę tarą gaminančios įmonės „Terekas“ prekės ženklu pažymėtus maišus. AB „Terekas“ yra pirmoji pasaulyje, kaip skelbiama jos oficialiame tinklalapyje, kompanija, gaminanti ir PET tarą, ir PET taros formavimo įrenginius.
AB „Terekas“ pranešėme, kad Ukmergės rajone aptikome daug gamtą teršiančių plastikinių atliekų (automobilių dalių), supakuotų į maišus su įmonės rekvizitais, ir paklausėme, ar bendrovė Ukmergėje turit klientų ar užsakovų, kurie galėtų taip pasielgti. Įmonės administratorė Inga Keblienė patvirtino, kad bendrovė Ukmergėje turi kelis klientus. Dabar yra tikrinama, kam tiekta produkcija minėtomis etiketėmis ženklintuose maišuose.
Dar vienas labai panašaus pobūdžio atliekų sąvartynas yra netoli Ukmergės rajono savivaldybės Kurėnų kaimo, šalikelėje. Keliukas veda per dirbamą žemę. Čia plastikinės automobilių dalys nesupakuotos. Plastiko detalės suverstos bet kaip, užima maždaug 6 kvadratinius metrus. Ukmergės aplinkosaugos vyr. specialistė Ingrida Šeibokienė pabrėžia, kad šioje vietoje atliekos išpilamos jau ne pirmą kartą.
Visai šalia automagistralės Vilnius – Panevėžys „įkurdintame“ atliekų sąvartyne rastas privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo polisas. Jame nurodyti asmens duomenys, taip pat adresas bei telefono numeris. Medžiaga perduota Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūrai. Kaip tvirtina aplinkosaugininkai, šio dokumento pakanka, kad pažeidėjas, teršiantis gamtą, būtų nustatytas ir nubaustas.
Jei yra techninė galimybė, aplinkosaugininkai šalia nelegalių sąvartynų neretai įrengia filmavimo kameras, kad gamtos teršėjas būtų pagautas nedelsiant ir su įrodymais. Keliais atvejais tai pasiteisino ir šiukšlintojai savo turtą susirinko patys. Jei sąvartyno „įrengėjas“ susirenka savo šiukšles, jam skiriamas įspėjimas. Jei šiukšlės nėra pašalintos, gresia nemažos baudos. Kitu atveju, jei kaltininkas nerandamas, šiukšles tenka šalinti toms seniūnijoms, kurioms priklauso sąvartynų vietos. Aprašytais konkrečiais atvejais tai yra Ukmergės rajono savivaldybės Pabaisko ir Vidiškių seniūnijos. Tai turės būti padaryta savivaldybės lėšomis.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/ieskome-kiauliu-ukmerges-rajono-gamta-virsta-autoservisu-savartynais-56-777238#_
Rasa Jakiūnaitė