2017 metų New Yorko Mados savaitėje toliau savo pozicijų neapleidžia sandalai ir spalvotos kojinės. Nuo „Givenchy“ geltonų sandalų su storomis rudomis kojinėmis iki „Celine“ spalvotų lateksinių kojinių, podiumas tiesiog mirgėjo nuo drąsių derinių, kurie sugebėjo sukurti harmoniją tarp intriguojančių raštų ir akį rėžiančiu spalvų bei pavergti ne vieno skeptiko širdis. Jau ne pirmus metus spalvotos kojinės atranda kelią ne tik į moterų, bet ir į vyrų madą, nustumdama rudus, juodus ir pilkus atspalvius į šoną. Tačiau kaip nepaklysti spalvų margumyne ir pačiam išsirinkti tas kojines, kurios ne tik šildys, bet ir puoš bei padės atskleisti asmenybę?
Kada nešioti spalvotas kojines
Kai norima išlaikyti aprangos kontrastą. Taip jau pasitaiko, kad atėjus išpardavimams, pasiduodame pirkimo manijai ir nusiperkame vienu daiktu per daug, kuris niekaip neranda savo vietos mūsų spintose. Ar tai būtų rožinis rankinukas, ar ryškūs languoti marškiniai – spalvotos kojinės gali išgelbėti padėtį ir tapti ta detale, kurios taip trūko siekiant sukurti subtilų kontrastą.
Kai žinote, kad reikės nusiimti batus. Būnant svečiuose, lankantis SPA, persirengimo
Kada nenešioti spalvotų kojinių
Vis dėlto, ryškios kojinės yra asmens kūrybiškumo ir individualumo išraiška, todėl nenuostabu, kad situacijose, kuomet reikia parodyti pagarbą, pritapti arba laikytis aprangos kodo, tokia saviraiškos forma gali būti nesuprasta dėl progos rimtumo. Formaliuose renginiuose, verslo susitikimuose, laidotuvėse ar tiesiog gedint, ryškios kojinės gali parodyti, kad esate netaktiškas.
Siekiant tinkamai pasirinkti aprangą, rekomenduojama iš anksto susiplanuoti norimą derinį. Labai svarbu, kad kojinės derėtų ne tik su kelnėmis ar batais, tačiau papildytų visą aprangą. Vilkint panašių spalvų arba tos pačios spalvos šviesesnių ir tamsesnių atspalvių viršutinę rūbų dalį pvz.: švarką ir marškinius, nerekomenduojama vilkėti akį rėžiančių spalvų žemiau juosmens. Pagrindinė taisyklė yra išlaikyti kontrastą tarp kelnių ar sijono ir kojinių tokiame pačiame kontrasto lygyje, kaip ir tarp apatinės ir viršutinės aprangos dalies. Geriausia yra pradėti derinti aprangą nuo viršaus leidžiantis žemyn. Jeigu vis dėlto nusprendėte kojines derinti prie batų spalvos, svarbu žinoti, kad toks derinys gali vizualiai sumažinti ūgį, todėl rekomenduojamas tik aukštiems žmonėms.
Vilkint kostiumą, dažniausiai patariama pasirinkti tos pačios spalvos kojines ir kaklaraištį
Bijant persistengti arba nežinant, ar ryškios kojinės yra prideramos darbo aplinkoje, patartina pradėti nuo klasikinių raštų, tokių kaip dryžiai ar rombai, ir vienspalvių kojinių su mažyčiais raštuotais antspaudais. Pradėjus nuo paprastų raštų, vėliau galėsite be didesnio vargo “įvaldyti” ir įmantresnius raštus bei spalvas.
Medvilnė. Sugeria prakaitą, tačiau neleidžia drėgmei greitai išgaruoti. Idealiai tinka sportuojant, kuomet intensyviai prakaituojama trumpą laiko tarpą, tačiau gali būti nepatogus nešiojimui visą dieną.
Vilna. Skirtingai nuo medvilnės, leidžia odai kvėpuoti ir drėgmei išgaruoti, todėl šaltomis sąlygomis suteikia daugiau šilumos. Merino vilna ne tik sugeria drėgmę ir išlaiko šilumą, bet ir neutralizuoja toksinus ir sugeria blogus kvapus.
Sintetika. Patartina rinktis brangesnes šios rūšies kojines, nes tik jos leidžia odai kvėpuoti. Kojinės dažniausiai būna plonos ir maloniai prigludusios. Kojinės pagamintos iš akrilo, kaip ir vilna pasižymi didele šilumos izoliacija ir atsparumu. Tuo tarpu poliesteris greitai išdžiūna ir išlaiko formą, todėl neleis kojinei nusmukti, o elastanas gali temptis iki penkių kartų daugiau nei kitos medžiagos ir vėl sugrįžti į pradinę formą.
Maišytų medžiagų kojines yra pranašesnės, tačiau dažnai ruošiantis į oficialius verslo susitikimus geriausias pasirinkimas – medvilnė arba vilna. Jeigu tai vieninteliai pasirinkimai, rekomenduojama rinktis medvilnę karštu oru, o vilną šaltu.
PR
Smagu buvo perskaityti, tačiau ne visada kojinės yra svarbi detalė, kaip ji aprašoma čia, jos labiau atlieka paprasta funkcija.