Informuojame Jus, kad Ukmergės rajono gyventojų sergamumui gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) per 7-ąją šių metų savaitę (vasario 13 – vasario 19 dienomis), sumažėjus iki žemesnio už gripo epideminį slenkstį, rajono savivaldybės administracija nuo vasario 21 d. paskelbė gripo epideminio laikotarpio rajone pabaigą.
Gripo epidemija rajone tęsėsi keturias savaites: nuo sausio 23 d. iki vasario 19 d. Jos metu registruoti 1844 gripo ir ŪVKTI susirgimai, t. t. klinikinių gripo atvejų skaičius sudarė 30,64 proc. Vien tik gripo susirgimų registruota 565 atvejai, 315 vaikų ir 250 suaugusiųjų tarpe. Labiausiai sirgo vaikai. Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI 67 kartus viršijo suaugusiųjų (rodikliai 10000 gyv. atitinkamai 1767,72 ir 26,4), o vaikų sergamumas vien tik gripu šešis kartus viršijo suaugusiųjų sergamumą (rodikliai atitinkamai 520,4 ir 85,27 10000 gyv.). Dėl gripo penki rajono gyventojai buvo gydyti šalies ligoninėse, mirties atvejų neregistruota.
Palyginimui 2016 m. gripo epidemijos metu registruoti 1102 gripo susirgimai, o 2015 ir 2014 metais rajone gripo epidemijos neskelbtos.
Prieš 2016-2017 metų gripo sezoną rajono gyventojai, priklausantys gripo rizikos grupėms, noriai skiepijosi prieš sezoninį gripą: buvo gautos 1765 dozės nemokamos gripo vakcinos ir visos jos įskiepytos. Dalis gyventojų pasiskiepijo ir mokama vakcina.
Nors gripo epidemija atšaukta, tačiau liga dar neatsitraukė. Gripo sezonas tęsiasi iki 20-osios metų savaitės ir, sprendžiant pagal orus, dar bus reali rizika susirgti gripu. Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus specialistai, linkėdami visiems geros sveikatos, primena, kad vis dar turėtume laikytis būtinų peršalimo ligų plitimą ribojančių priemonių, o ypač nepasiskiepiję asmenys. Taip apsaugosime ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą. Gripo profilaktika kur kas pigesnė ir efektyvesnė priemonė nei gydymas.
Nepamirškime šių priemonių:
• dažnai plauti rankas, o jei nėra šios galimybės- rankas valyti drėgnomis servetėlėmis, kurias po panaudojimo tuojau pat išmesti,
• su savimi turėti vienkartinių nosinių,
• kosėjant ar čiaudant nusisukti nuo kitų žmonių, burną prisidengti ne delnais, o vienkartine nosine, alkūnės linkiu, šaliku, drabužio skvernu ar į apykaklę,
• panaudotas vienkartines nosines tuojau pat išmesti, o rankas nusiplauti ar nusivalyti drėgna servetėle,
• sveikintis su kitu asmeniu nepaspaudžiant jam rankos,
• kitam žmogui čiaudant ar kosint, sulaikyti kvėpavimą ir kelis žingsnius pasitraukti nuo jo saugiu atstumu – daugiau negu 1 m.,
• dažnai vėdinti patalpas,
• dažnai drėgnai valyti grindis ir aplinkos paviršius, dažnai liečiamus daiktus, tokius kaip durų rankenos, laiptų turėklai, kompiuterių klaviatūros ir pelės, vandens nupylimo sistemų rankenėlės ar mygtukai tualetuose ir kt.
• susirgus neiti į darbą ar į pamokas, kad neužkrėsti aplinkinių, sirgti lovoje, vengti viešumos, netgi su medikais bendrauti, jei tai įmanoma, telefonu.
Informaciją paruošė Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus vyriausioji specialistė Vitalija Motiejūnienė