Krikštėnų kultūros namai pažymėjo savo veiklos 20-metį. Besirenkančius į jubiliejines iškilmes pasitiko prie kultūros namų sukonstruota žavi moteriškė iš balionų. Pasveikinti krikštėniškių atvyko svečiai iš kitų kultūros namų ir bendruomenių, prisirinko pilna salė vietos gyventojų.
Renginio pradžioje kultūros namų istoriją prisiminė jų meno vadovė Janina Svetlikauskienė. Pakvietusi tylos minute pagerbti Anapilin išėjusius kultūros namų darbuotojus bei pagalbininkus, ji eiliuota forma papasakojo kultūros namų istoriją ir šių dienų veiklą.
Sveikinimus pradėjo Kultūros centro direktorės pavaduotoja Inga Kaselienė. Jubiliates sveikino svečiai, kaimynai. Po sveikinimų prasidėjo koncertas.
Koncerte dainavo viešnios iš Žeimių kultūros namų, III Antakalnio bendruomenės moterys (tai, beje, visai naujas kolektyvas ir tai buvo pirmas jų pasirodymas), Rečionių bendruomenės kolektyvas. Savo eiles skaitė Alvydas Padriezas, šoko jaunosios šokėjos iš Krikštėnų ir Dainavos kultūros namų. Vaidino Krikštėnų ir Šventupės aktoriai.
Kiekvienas sveikintojas ar scenoje pasirodęs žmogus gavo dovanų. Kultūros namų darbuotojos svečiams įteikė po sekančių metų kalendorių, kuriame puikuojasi Krikštėnų kultūros namų nuotrauka. Taip pat darbuotojų rankų darbo pinigines – raktų pakabukus. Tokios dovanos buvo įteiktos visiems dalyvavusiems kultūros namų veikloje. Per 20 metų kultūrinėje veikloje dalyvavo 60 mergaičių, 16 berniukų ir 18 suaugusiųjų.
Prisimenant istoriją, galima paminėti kad kultūros namai ilgą laiką buvo įsikūrę dvare. Po to juos perkėlė į vaikų darželį, kuris tuo metu jau buvo uždarytas. Tuo metu keitėsi vadovai, todėl kultūros namuose metus laiko nieko nevyko. Tačiau jaunimas norėjo šokių. Onutė Venclovienė, šiuo metu dirbanti bibliotekoje, pradėjo juos organizuoti. Tuo metu į Krikštėnus iš Vilniaus ūkininkauti atvyko J. Svetlikauskienė ir jai buvo pasiūlyta vadovauti kultūros namams.
Pasakodama apie ateitį Krikštėnų kultūros namų meno vadovė J. Svetlikauskienė, pirmiausia, pasidžiaugė bendradarbiavimu su Dailiųjų amatų asociacija. Kartu su asociacija parengtas bendras projektas ir krikštėniškė po Naujųjų metų du kartus vyks į Norvegiją ir ten pristatys „Lino kelią“. Vėliau „Lino kelias“ bus pristatytas Kaziuko mugėje ir Mažeikių rajone.
Krikštėnų kultūros namų darbuotojos aktyvios – dalyvauja įvairiuose rajono renginiuose. Dalyvauti juose nesunku, tik moterys pasiguodė, kad labai trūksta vyrų. Mažai dalyvauja ir moterų. Uždarius mokyklą nėra ir vaikų – pastarieji iš miesto grįžta vėlai.
Vardindama šventes J. Svetlikauskienė, pirmiausia, paminėjo kasmetinę „Rudens šventę“. Tik šiais metais vietoje jos surengtas jubiliejus. 10 metų vyksta šventė „Juokis“. Rengiamos šventės kartu su biblioteka.
Į rajoną atvykstančioms ekskursijoms kultūros namų darbuotojos ne tik pristato „Lino kelią“, bet ir aprodo vienuolyną ir dvarą. Taip garsinamas Krikštėnų kraštas, pristatomas „Lino kelias“ ir dalis rajono dvarų žiedo.
Arvydas Pėšina