Pradinis Aktualijos Pranešimai Kaip didės mokytojų atlyginimai nuo šio rugsėjo ir 2017 metų

Kaip didės mokytojų atlyginimai nuo šio rugsėjo ir 2017 metų

0
IMG 2426

IMG 2426

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų (tarifinių atlygių) koeficientai didinami vidutiniškai iki 5 proc. Tai leis pasiekti vidutinį atlyginimų koeficientą,o nuo 2017 m. sausio 1 d. jau padidės iki maksimalaus, taip panaikinant vadinamąsias tarifinių atlygių koeficientų „žirkles“.

„Daugeliui kyla klausimų, ką reiškia tarifinių atlygių koeficientų didinimas ir kiek pedagogų tai pajus. Nuo šio rugsėjo algos iki 5 proc. didės tik tiems pedagogams, kurie turi mažiausius tarifinių atlygių koeficientus – tiek, kad būtų pasiektas vidurkis.Turime suprasti, kad jeigu vienu metukelsime koeficientus visiems pedagogams vienodai, niekuomet nepanaikinsime atlyginimų „žirklių“. Būtent „žirklių“ panaikinimo visuomet reikalavo ir švietimo profesinės sąjungos“, -teigia švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Kiek konkrečiam mokytojui padidės alga, priklausonuo jo turimos kvalifikacijos, tarifikuotų pamokų skaičiaus, pedagoginio darbo stažo. Mokyklos vadovas,suderinęs su darbuotojų atstovais ir atsižvelgdamas į darbo užmokesčiui skiriamas lėšas, mokinių skaičių ir situaciją konkrečioje švietimo įstaigoje, nustato, kaip ir kiek bus didinami pedagogų atlyginimai konkrečioje mokykloje. „Tai gali būti ir tik keli eurai – jeigu mokytojas turi nedaug pamokų per savaitę, natūralu, kad ir jo algos pakilimas bus labai nedidelis“, – sako švietimo ir mokslo ministrė.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. bus panaikintostarifinių atlygių koeficientų „žirklės“ir atlyginimai visiems mokytojams bus skaičiuojami pagal maksimalius koeficientus. Algos vidutiniškai iki 5 proc. augs tiems, kurie tokių koeficientų neturėjo.

„Žinoma, norėtųsi, kad pedagogų atlyginimai augtų greičiau, tačiau nepamirškime, kad dabar tiklikviduojame 2009 m. mokytojams padarytą žalą, kai buvo įvestos tarifinių atlygių „žirklės“ ir daliai mokytojų, taupant pinigus, algos imtos skaičiuoti pagal mažesnį koeficientą“, – sako ministrė.

Vadinamąsias „žirkles“ – minimalius, vidutinius ir viršutinius pedagogų tarnybiniųatlyginimų koeficientus vietoj anksčiau nustatytų konkrečių koeficientų 2009 metųrugpjūčio 21 d. patvirtino tuometinis švietimo ir mokslo ministras. Įvedant „žirkles“ papildomų lėšų nereikėjo, o jų panaikinimui, Švietimo ir mokslo ministerijos skaičiavimais, be to, kiek lėšų šiemet jau skirta, 2017 metams reikia dar apie 64 mln. eurų. Šią sumą sudaro: 29 mln.eurų– perskaičiuota lėšų suma 2017 metams pakeltiems nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. koeficientams iki vidurkio mokėti ir 35 mln.eurų– maksimaliems atlyginimo koeficientams mokėti nuo 2017 m. sausio 1 d.

„Tik ištaisius šią skriaudą pedagogams ir visai sistemai galėsime kelti atlyginimus visiems be išimties pedagogams. Toks algų didinimas numatytas kasmet iki 2020 metų, patvirtinus ilgalaikę darbo užmokesčio didinimo programą“, – teigia švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Nuo 2016 m. sausio 1 d. darželių auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo pedagogams minimalūs tarifinių atlyginimų koeficientai augo iki 7 proc., pradedantiems bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams – iki 5 proc., kitiems – iki 3 proc. Prieš tai – nuo 2015 m. – ikimokyklinio ugdymo pedagogams minimalūs koeficientai didinti 10 proc.

Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

vilkmerge.lt nuotr.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia