Susisiekimo ministerija primena šalies vairuotojams, kad nuo lapkričio 10 iki balandžio 1 d. draudžiama su vasarinėmis padangomis eksploatuoti tas transporto priemones, kurių leidžiama maksimali masė ne didesnė kaip 3,5 tonos. Dygliuotas padangas leidžiama eksploatuoti nuo lapkričio 1 d.
Susisiekimo ministerija taip pat primena, kad lengviesiems automobiliams automagistralėse nuo lapkričio 1 iki balandžio 1 d. leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/h greičiu. Pakeisti vasarines padangas šaltuoju metų periodu ir mažinti greitį magistralėse reikalauja Kelių eismo taisyklės (KET).
Pasak saugaus eismo specialistų, net ir nedidelė avarija paprastai pridaro daugiau nuostolių, nei kainuoja komplektas žieminių padangų. „Vairuotojai turėtų pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu, nes eismo sąlygos šiuo metų laiku yra kelis kartus sudėtingesnės nei vasarą”,- teigia Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis.
Pažymėtina, kad lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm.
Specialistai pataria vengti įsigyti naudotas padangas, nors kartais jos būna gerokai pigesnės. Šiuo metu šalyje galima įsigyti net kelių dešimčių skirtingų gamintojų padangų. Specialistai pataria rinktis jas pagal finansines galimybes, bet naujas. „Tačiau brangesnių padangų modernesnė technologija, jų protektoriaus guma minkštesnė, geresnis sukibimas su kelio paviršiumi. Taigi jos yra saugesnės”, – tvirtina V. Pumputis.
Restauruotos padangos taip pat ne tokios efektyvios kaip naujos. Jų guma kietesnė ir nepasižymi reikiamomis savybėmis lyginant su naujomis, ypač esant šaltam orui.
Dygliuotos padangos važinėjant mieste nėra būtinos. Naudojant tokias padangas ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai.
Vairuotojams taip pat primename, kad Vyriausybė neseniai pritarė susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio siūlymui ir atšaukė draudimą žiemos sezono metu naudoti dygliuotas padangas. Pernai KET įrašyta nuostata, draudžianti nuo 2011 m. balandžio 10 d. eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, visuomenėje buvo sukėlusi nemažai diskusijų. Įsiklausius į gyventojų nuomonę, visų pirma rūpinantis žmogaus gyvybe, o ne kelio dangos saugojimu, ši KET nuostata atšaukta.
Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba prie drabužių prisisegti atšvaitą.
Važiuojant dviračiu tamsiuoju paros metu, jo priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dviratininkas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.
Susisiekimo ministerija ragina vairuotojus bei kitus eismo dalyvius tamsiu paros metu keliuose būti ypač atidžius.