Daugelis ukmergiškių stebėjosi, kas saulėtą ir karštą pirmadienį, 11 val. vyko prie Ukmergės kultūros centro. Pasirodo, šioje vietoje įsikūrė Naisių mobilusis biuras, kuris į Ukmergę atvežė projektą „Naisių – mažosios kultūros sostinės dienos tavo mieste”.
Lietuvoje startavo naujas kultūrinio gyvenimo projektas – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė. Projektą inicijavo Naisių kaimo bendruomenė, kurią palaikė Kultūros ministerija ir asociacija „Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga”. Taigi Naisių kaimas nuo 2015 m. sausio 1 d. tapo pirmąją Mažąja kultūros sostine. Tokios mažosios kultūros sostinės bus skelbiamos kasmet, o nuo 2016 metų jomis kasmet taps ne mažiau kaip 10 Lietuvos kaimų, kurie bus atrenkami konkurso būdu.
Mobiliajame biure Naisių geros valios ambasadoriai pristatė Baltų dievų skulptūrų muziejų, vienintelį Lietuvoje inkilų muziejų, įrengtą po atviru dangumi, Naisių žemės istorijos, Literatūros muziejus, išskirtinę ir vienintelę Europoje Baltų areną, talpinančią apie 20 tūkst. lankytojų. Virtualiu būdu žiūrovai buvo kviečiami pasivaikščioti po Naisius.
Ukmergės Turizmo ir verslo informacijos centro nuotr. Prie Kultūros centro įsikūrė Naisių kaimo bendruomenės mobilusis biuras
Didžiuliame ekrane buvo galima stebėti gandrų gyvenimą Naisiuose, įvairius filmus apie Naisių žmones, renginius, lankomus objektus. Šis mobilusis biuras visą vasarą keliaus po Lietuvą.
Mažoji kultūra – judėjimas už kultūringesnį Lietuvos kaimą. Kaimą, kuriame kūryba ir kultūrinė saviraiška taptų savaime suprantama jo žmonių kasdienybės dalimi. Judėjimas už tai, kad į kaimą sugrįžtų gyvenimo džiaugsmas, o mūsų nacionalinė kultūra būtų visavertė.
Kas yra Naisių kaimas?
Šio kaimo Šiaurės Lietuvoje pavadinimą greičiausiai jau esate girdėję – čia jau šeštus metus filmuojamas TV serialas Naisių vasara. Tačiau Naisių sėkmės istorija gimė ne filmavimo aikštelėse. Jos pradžia – sąmoningų, iniciatyvių, draugiškų pačių Naisių kaimo gyventojų širdyse.
Tai jie pradėjo mažosios kultūros Lietuvoje atgimimą ir patys – vos per keletą metų – susikūrė gyvenimą, kurį drąsiai galima laikyti sektinu pavyzdžiu ne tik kitiems Lietuvos kaimams, bet ir daugeliui mūsų miestų.
Visiems susidomėjusiems Naisių kaimu rekomenduojame apsilankyti projekto puslapyje: www.mazojikultura.lt
Keletas nuotraukų iš Naisių kaimo: