Ugdymo įstaigos ir toliau turės taupyti

    0

    IMG 3496

    Baigiantis spaliui rajono ugdymo įstaigų vadovai, profsąjungų ir mokyklų atstovai buvo pakviesti pabendrauti su rajono vadovais.

    Susitikime buvo nagrinėti įvairūs ugdymą liečiantys aspektai – nuo mokinių skaičiaus mažėjimo iki rajono biudžeto.

    Į susitikimą atvyko rajono mero pavaduotojas Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, jo pavaduotojas Giedrius Pocius, savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Vida Butkevičienė.

    Susirinkimo dalyviai buvo informuoti, kad rajono biudžetas renkamas neblogai. Pagal šį rodiklį rajonas, buvęs vienas blogiausių šalyje, pasiekė Lietuvos vidurkį. Tačiau, nors biudžetas ir renkamas geriau, lėšų savivaldybės įstaigoms vis tiek neužtenka. Todėl dalis lėšų tarp mokyklų bus perskirstomos.

    Minėta, kad mokykloms lėšų trūksta. Taip atsitinka dėl mažėjančio mokinių skaičiaus, todėl mažėja ir suma, skiriama mokinio krepšeliui. Netgi miesto mokyklose neužpildomos klasės. Nors krepšelis numatomas ir didesnis – jis sieks 979 eurus už vieną mokinį, dėl lėšų trūkumo ir kitais metais išliks toks pat taupymo režimas kaip ir šiais metais.

    Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė kalbėdama minėjo, kad nors ir bus taupoma, bet mokiniai turi gauti ir kokybišką neformalųjį ugdymą. Tai yra, vaikai turi mokytis ne tik menų, groti, sportuoti ar šokti, bet ir gauti neformalų, pavyzdžiui, matematikos, informacinių technologijų ugdymą.

    Mero pavaduotojas Rolandas Janickas paminėjo, kad savivaldybė stengiasi mažinti įsiskolinimą. Mažinti skolas reikia, nes vėliau teks prisidėti prie projektų įgyvendinimo. Jei įsiskolinimas bus didelis, prisidėjimas bus sudėtingas. Dabar mažinant pašalpų mokėjimą jų negalintiems gauti žmonėms, šios lėšos skiriamos mokykloms mažinti įsiskolinimus.

    Diskutuota dėl mažų mokyklų išlaikymo kaimuose būtinybės, kyla klausimas dėl sudėtingo šių mokyklų finansavimo. Bet, uždarius mažas mokyklas kaimuose nebeliktų vietų, kur gali prisiglausti vaikai, kur būtų organizuojami kultūriniai renginiai. Taip atsitiko su kai kuriais kaimais, kur mokyklos jau uždarytos.

    Netikėtai kilo diskusija dėl mieste gyvenančių ir kaime dirbančių mokytojų kelionės išlaidų kompensavimo. Valdžios atstovų teigimu, šioms reikmėms lėšų nėra. Į argumentą, kad taip bus atkuriamas socialinis teisingumas, nes kaime gyvenantys mokytojai tokių išlaidų neturi, buvo argumentuota, kad važinėjimo išlaidas tuomet reikėtų kompensuoti ir socialiniams bei kultūros darbuotojams.

    Arvydas Pėšina

    vilkmerge.lt archyvo nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia