1888 metais buvo parengtas žydų ligoninės projektas ir įgyvendintas 1891-1895 m. Kadangi savivaldybė tuo metu savo ligoninės neturėjo, tarpukario žydų ligoninėje buvo gydomi visi rajono ligoniai. Su savivaldybe buvo sudaromos sutartys dėl neturtingų miestiečių gydymo, todėl savivaldybė žydų ligoninei pervesdavo sutartas lėšas. Prie sveikatos priežiūros prisidėjo ir žydų sveikatos draugija „Oze”. 1919 metų vasarą, atsikuriant Lietuvos valstybei, naujoji miesto savivaldybė perėmė ligoninės išlaikymą savo žinion.
1921 metais ligoninė buvo grąžinti žydų bendruomenei, bet joje ir toliau buvo gydomi visi miesto ir rajono ligoniai, o už gydymą mokėjo savivaldybė. Ligoninės išlaikymu rūpinosi labdaros draugija. 1941 m. kovo mėnesį ligoninė buvo nacionalizuota. Vėlesniais metais čia veikė chirurgijos, ausų, nosies, gerklės ligų skyriai, ilgą laiką veikė vidaus ligų skyrius, taip pat infekcinių ligų ir narkologijos skyriai.
Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras įgyvendino projektą „Psichiatrijos dienos stacionaro prie Ukmergės PSPC įkūrimas”. Tai yra Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonė. Projekto metu buvo numatyta atlikti pastato kapitalinį remontą, įsigyti baldus, kompiuterinę ir medicininę įrangą ir kitą techniką. Projekto įgyvendinimo metu pastatas taip pat buvo įtrauktas į Kultūros vertybių sąrašą. Todėl dėl dokumentų derinimo tarp įvairių institucijų, užtruko projekto rengimas. Planuota, kad pastato remonto darbai bus įvykdyti 2012 metų, spalio mėnesį, tačiau darbai buvo užbaigti tik 2013 metų, balandžio mėnesį. Finansavimo ir administravimo sutartyje numatytų pastato remonto darbų, baldų, technikos, įrangos pirkimo sutartys šiuo metu yra įvykdytos. Vykdant pirkimus ir sutaupius projekto lėšas, gautas Sveikatos ministerijos pritarimas leisti įsigyti dar papildomos įrangos. Finansavimo sutartis pratęsta iki 2014 metų, gruodžio 31 dienos. Visas projekto biudžetas – 966 000 Lt.
Teikti gydymo paslaugas šis padalinys pradėjo 2013 m. lapkričio 4 dieną ir sulaukia nemažai pacientų. Paslaugų tikslas – skatinti pacientus neprarasti savarankiškumo, bendravimo kasdieniniame gyvenime, buitinių įgūdžių. Mokymų, konsultacijų metu pacientai mokomi atpažinti savo jausmus, įveikti psichologines krizes, padedama prisitaikyti visuomenėje, gerinant bendravimo ir socialinius įgūdžius.
Nuo šiandien čia pradėjo dirbti ir naujas, darnus kolektyvas: gydytoja-psichiatrė Konstancija Urbonienė, gydytojas-psichiatras Juozas Galiauskas, psichologė-psichoterapeutė Agnė Grušauskaitė, psichikos sveikatos slaugytojos Ingrida Augūnienė ir Jolantas Miškinienė, socialinės darbuotojos Danguolė Vaitonienė ir Rimantė Markauskienė ir kiti darbuotojai.
Šio stacionaro atidarymas vyko saulėtą ir karštą liepos 30 dienos popietę. Į atidarymo šventę atvyko gausus būrys svečių, LR Seimo narys Kazys Grybauskas, savivaldybės atstovai, rajono bei gydymo įstaigų vadovai, tarybos nariai, kolegos, bendraminčiai, žiniasklaidos atstovai.
Vyr. gydytoja Janina Galiauskienė trumpai pristatė šio pastato istoriją, projekto vykdymo eigą, ypač džiaugėsi, kad kolektyvas ir pacientai turi gražias, jaukias patalpas, įvairią medicininę ir užimtumo įrangą bei priemones. „Malonu išgirsti iš pacientų tik gerus atsiliepimus. Džiaugiuosi, kad po gydymo kurso šiame stacionare pacientai išmoksta įveikti savo sveikatos problemas ir man, kaip vadovei, malonu girdėti, pacientų padėkas personalui,” – kalbėjo J.Galiauskienė.
Sveikinimo žodžius ir simbolines dovanas dovanojo LR Seimo narys Kazys Grybauskas, miesto seniūnė Zita Pečiūlienė, savivaldybės atstovai ir kiti svečiai. Į renginį atvyko ir Šv.Petro ir Povilo bažnyčios dekanas Vaidas Bartkus, kuris pašventino pastatą ir patalpas.
Po iškilmingo atidarymo visi galėjo apžiūrėti ir net išbandyti stacionare esančią įrangą ir užimtumo priemones.
Vicemeras Rolandas Janickas išbandė masažinę lovą su akmenimis
Į naująjį centrą ligoniai siunčiami su gydytojo-psichiatro siuntimu. Jame priimami tiek sunkiomis psichinėmis ligomis, tiek lengvesnėmis, tokiomis kaip depresija, sergantys gyventojai. Jie gydomi šviesos, muzikos, kvapų terapijomis. Taip pat skatinamas ligonių užimtumas. Čia jie gali piešti, lipdyti iš molio, įrengta mankštos salė. Virtuvėlėje pacientai gali išsivirti arbatos ar pasidaryti sumuštinį.
Prieš prasidedant projektui, čia veikė nestacionarių socialinių paslaugų centras.
vilkmerge.lt
Susiję straipsniai: Sielos ligoniai gydysis moderniose patalpose
Kompiuterizuotos audimo staklės
Pacientų darbai
Masažinis krėslas
Poilsio kambarys
Bioptron šviesos terapijos prietaisai
Masažinė vandens lova
Piešimo užsiėmimai
Procedūrų kabinetas
Piešimo smėlyje užsiėmimai
Mankštos kabinetas
Kvapų, muzikos terapijos kabinetas