Saugokitės „telefoninių“ sukčių!

    1378
    0
    w_telefonŠiais metais mūsų rajone buvo užregistruoti 5 nusikaltimai, kai telefonu paskambinę sukčiai praneša apie tariamą nusikaltimą ir iš žmogaus išvilioja pinigus. Šie nusikaltimai jau yra išaiškinti. Tačiau praėjusį savaitgalį nuo telefoninių sukčių vėl nukentėjo du Ukmergės rajono gyventojai. Iš Tulpiakiemio kaimo gyventojos, telefonu pranešus neva jos sūnus sumušė žmogų, apgavikai išviliojo 3000 litų, o ukmergiškė, patikėjusi, kad jai skambina sūnus, kuris neva padarė avariją, sukčiams atidavė 6000 litų. Kelia nerimą tai, kad nuo apgavikų gali nukentėti dar daugiau žmonių. Todėl būtinai įspėkite vaikus ir senyvo amžiaus žmones.

     

     

    Dažniausiai sukčiai pasirenka tokį sukčiavimo būdą:

    paskambinęs apgavikas prisistato artimu giminaičiu ar net Jūsų vaiku ir praneša, kad pateko į bėdą, dažniausiai – į avariją. Naudodamiesi netikėtumu ir Jūsų susijaudinimu, jie paprašo skubiai perduoti reikalingą pinigų sumą. Pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.

    SULAUKĘ TOKIO SKAMBUČIO:

     

    neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymo, apgavikai stengiasi savo auką kuo ilgiau „išlaikyti“ prie telefono, kad dar nespėjus atsitokėti kitas bendras spėtų atvykti prie Jūsų buto durų paiimti pinigų, todėl geriausia pats nutraukite pokalbį;

    pats paskambinkite giminaičiui ar artimam asmeniui, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;

    jeigu tikrai Jūsų artimą ištiko nelaimė, susitikite su juo asmeniškai;

    neperduokite pinigų per tarpininkus ar į nurodytas sąskaitas;
    visais atvejais, jei kilo įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami praneškite
    policijai;
    įspėkite savo vaikus apie galimus sukčiavimus telefonu ir paaiškinkite jiems, ką
    reikia daryti, sulaukus panašaus skambučio;
    jei paskambinęs asmuo prisistato policijos pareigūnu ir pareikalauja pinigų už neva padarytą avariją, netikėkite, nedelsdami apie tai informuokite policiją, tai – sukčius.

    Įsidėmėkite: policijos pareigūnai telefonu jokių procesinių veiksmų neatlieka!

    Policijos darbuotojai telefonu gali tik iškviesti į apklausą, o atvykęs pas gyventoją nedėvintis uniformos pareigūnas privalo prisistatyti ir parodyti pažymėjimą.

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia