Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate balandžio 28 d. vyko pasitarimas – diskusija „Vaiko gerovės užtikrinimas“. Renginyje dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės, policijos komisariato, Švietimo ir sporto skyriaus, Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai, rajono mokyklų vadovai ir socialiniai pedagogai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, Visuomenės sveikatos biuro specialistai.
Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė, vadovaujanti rajono Vaiko gerovės komisijai, papasakojo apie komisijos veiklą, pristatė praėjusių metų rezultatus. Vaiko gerovės komisiją sudaro 14 narių – įvairių tarnybų specialistų. Pagrindinės problemos, kurias tekdavo spręsti komisijai praėjusiais metais – tai minimalios ir vidutinės priežiūros skyrimas, moksleivių pamokų nelankymas…
Dažniausiai į Komisiją kreipėsi policijos pareigūnai. Buvo nagrinėta 10 policijos inicijuotų pareiškimų. 4 pareiškimai gauti iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus, 3 iš mokyklų, vieną sykį kreipėsi pats vaikas. D.Steponavičienė atkreipė dėmesį, kad policija kreipiasi, kai jau yra aiški problema, todėl ji ragino švietimiečius bei kitus su vaiko gerovės užtikrinimo problemomis susiduriančius specialistus, įžvelgti galimas problemas kur kas anksčiau ir kreiptis į Komisiją, kol dar vaikas neprasižengia, nepakliūva į policijos darbuotojų akiratį.
Statistinius mokinių pamokų lankomumo duomenis apžvelgė Pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė Audronė Jasionienė. Ji atkreipė dėmesį į tai, kad šiais metais moksleiviai daugiau praleido pamokų bei pastebėjo, jog daugiausia nepateisintų pamokų praleido devintokai ir dešimtokai.
Prevencijos poskyrio grupės specialistė Ingrida Juzėnienė kalbėjo apie nepilnamečių padarytas nusikalstamas veikas. Pareigūnė atkreipė dėmesį į nepilnamečių girtavimą, pastaruoju metu pastebimą stipriųjų alkoholinių gėrimų išpopuliarėjimą, mokyklos nelankymo problemas, nusikaltimus socialiniuose tinkluose. Ypač pareigūnė akcentavo narkotinių medžiagų paplitimo tarp jaunimo problemą bei skatino ieškoti prevencinių priemonių problemai spręsti.
Anot I.Juzėnienės, būtina daugiau dėmesio skirti šeimoms. „Jeigu anksčiau dažniau nusikalsdavo vaikai iš socialinės rizikos šeimų, dabar pastebima kitokia tendencija: iš 43 nusikaltusių vaikų, 17 yra iš socialinės rizikos šeimų“, – kalbėjo pranešėja. Laikinai einanti viršininko pareigas Inga Malinauskienė prašė pedagogus aktyviau bendradarbiauti. Ji teigė, kad kriminalinius nusikaltimus atskleisti pavyksta kur kas greičiau, kai pedagogai nelieka abejingi, pasidalija pastebėjimais. „Jeigu pamatėte, kad moksleivis elgiasi keistai, gali būti apsvaigęs arba staiga „praturtėja“, praneškite mums“, – kreipėsi į pedagogus pareigūnė. Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė atkreipė dėmesį į moksleivių užimtumą. „Pradėsime ruoštis ateinantiems mokslo metams, pagalvokime, kuo galėtume sudominti vaikus, kokia papildoma užklasine veikla galėtume pasiūlyti užsiimti“, – kalbėjo D.Steponavičienė. Antroje renginio dalyje susirinkusieji dirbo grupėse. Jiems teko analizuoti konkrečias situacijas bei kartu pamąstyti apie tai, kaip sustiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.
Vilniaus apskrities VPK Ukmergės raj. Policijos komisariato informacija