Įvyko Lietuvos švietimo profesinės sąjungos Ukmergės rajono susivienijimo ataskaitinė – rinkiminė konferencija. Joje susivienijimo pirmininku perrinktas Arūnas Rimkus, aptarti nuveikti darbai, laukiantys iššūkiai ir dabartinė švietimo situacija rajone.
Susivienijimo pirmininkas A. Rimkus, pateikdamas savo veiklos ataskaitą, papasakojo apie rajono susivienijimo atstovavimą šalies institucijose, bendravimą su Švietimo ir mokslo ministerija. Susitikimuose, posėdžiuose svarstyti įvairiausi teisės aktų projektai, ateityje turėsiantys didelės reikšmės pedagogų darbui ir jų socialinėms garantijoms.
Gindamas pedagogų teises rajono susivienijimas 2012 metų pradžioje dalyvavo dviejų valandų įspėjamajame streike. Ruošiantis streikui rajone surinkti 398-ių pedagogų, norinčių dalyvauti šioje akcijoje, parašai. Dviejų valandų streike dalyvavo ne tik profsąjungos susivienijimui priklausančios įstaigos, bet Taujėnų ir Želvos mokyklų pedagogai.
Ukmergiškiai, kartu su dar 10 šalies savivaldybių, dalyvavo Europos Sąjungos projekte „Socialinės partnerystės plėtra ir kolektyvinių derybų skatinimas šalies švietimo sektoriuje“.
Šio projekto metu 18 mūsų susivienijimo pedagogų gavo teisę dalyvauti darbo ginčų komisijose. Šiuo metu Lietuvoje tai naujovė, įgaunanti sėkmingą pagreitį. Galutinis projekto pasiekimas yra trišalės švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymas. 2013 metų spalio 8 dieną ši sutartis buvo pasirašyta su rajono meru Vydu Pakniu. Tokią trišalę sutartį ukmergiškiai pasirašė pirmieji šalyje.
Per ataskaitinį laikotarpį pirmininkui teko tarpininkauti įvairiais teisiniais klausimais, konsultuoti rajono pedagogus. Į profesines sąjungas pagalbos kreipėsi Meno mokyklos, „Dukstynos“ pagrindinės mokyklos, Pedagoginės psichologinės tarnybos, „Pašilės“ pagrindinės mokyklos, Vaikų globos namų pedagogai. Pirmininkui teko nemažai įdėti darbo reorganizuojant Specialiąją mokyklą ir ugdymo centrą „Vyturėlis“. Šiuo metu tenka tarpininkauti Vaikų globos namų reorganizacijoje.
Pasakodamas apie švietimo profsąjungos veiklą rajone A. Rimkus sakė, kad pagal dokumentus pirmoji švietimo darbuotojų teises atstovavusi profsąjungos organizacija rajone įsikūrė dar 1995 metais. A. Rimkus 2006 metais tapęs profsąjungos susivienijimo pirmininku rado profsąjungoms priklausančias tik 5 įstaigas. Profsąjungos rajone palaipsniui plėtėsi. Šiandien rajone švietimo profesinei sąjungai priklauso 15 įstaigų dirbantieji – 264 nariai.
Per šį laiką ne tik padaugėjo profsąjungų narių, bet ir pasikeitė valdžios požiūris į profsąjungas. Profsąjungos jau girdimos, su jomis kalbamasi, į jų siūlymus įsiklausoma. A. Rimkaus teigimu, malonu, kad pasibaigė konfrontacija su savivaldybe ir nebemanoma, kad profsąjungos yra priešai.
Konferencijoje išrinkti trys pirmininko pavaduotojai, atstovaujantys įvairioms švietimo įstaigoms. Pavaduotojais išrinkti: Arūnas Kvietkauskas iš „Šilo“ pagrindinės mokyklos, Dalė Domanskienė iš lopšelio-darželio „Buratinas“ ir Arvydas Pėšina iš Dainavos pagrindinės mokyklos. Taip pat išrinkti delegatai į šalies pedagogų profsąjungų suvažiavimą.
Arvydas Pėšina