„Eskizai“ skirti svarbioms Lietuvai datoms

    1342
    0

    virselis1

    Išleistas naujas Deltuvos kultūros almanacho „Eskizai“ numeris dedikuotas 1863 metų sukilimo 150-mečiui, Prezidento Antano Smetonos gimimo 140-mečiui ir Tarmių metams. 23-ame 256 puslapių apimties numeryje gausu medžiagos apie 1863 metų sukilimą, Prezidentą Antaną Smetoną bei daug originalios kūrybos ir straipsnių apie įvairių autorių kūrybą.

    Kaip visada almanachas suskirstytas į tris dalis – Ištakas, Įžvalgas ir Raišką. „Ištakos“ prasideda Raimondo Ramanausko straipsniu apie 1863-ųjų metų sukilimą. Šį straipsnį papildo sukilimo įvykių Kauno gubernijoje apžvalga. Almanacho vadovo Vytauto Česnaičio paruošta dokumentinė – chronologinė įvykių apžvalga skaitytojui leidžia susidaryti įspūdį apie įvykius nuo 1861 metų, tuo laiku leistus dokumentus. Apžvalga baigiasi 1865 metų pradžios įvykiais, pagal kuriuos galima spręsti, kad sukilimas buvo numalšintas. Apžvalga gausiai iliustruota sukilėlių ir sukilimo malšintojų nuotraukomis bei iliustracijomis. Prisimenami pakarti ir sušaudyti sukilėliai bei už sukilimo numalšinimą apdovanoti asmenys. Po sukilimo nagrinėjimo atsigręžiama į Šalkavos koplyčią ir dvarą bei jo gyventojus.   

    foto copy foto1 copy

    Antra didelė dalis skiriama Prezidentui Antanui Smetonai. Skaitytojai gali susipažinti su jaunuoju A. Smetona Juozo Tumo-Vaižganto prisiminimuose. Vėliau žurnalisto Jono Karoso įspūdžiai iš kelionės kartu su A. Smetona po Aukštaitiją. Almanache Stanislovas Abromavičius pasakoja A. Smetonos giminės istorijas.

    Daug vietos „Eskizuose“ skiriama pokario metais sudarytiems buožių sąrašams. Išsamūs sąrašai pateikiami 35 puslapiuose.

    foto2 herbas

    2013 metai buvo paskelbti Tarmių metais. Jiems skiriami kraštotyrininkės Albinos Navickienės pasakojimai ir atsiminimai apie Ramoniškių kaimą. „Raiškoje“ taip pat publikuojami Monikos Blauzdienės paveikslai ir eilėraščiai – liaudiški vėriniai. Kaip visada „Raiškoje“ daug poezijos, prozos ir nuotraukų.

    Almanachą „Eskizai“ galima įsigyti Ukmergės senajame knygyne, Kęstučio aikštėje.

    Arvydas Pėšina

    virselis

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia