Pradinis Lietuvos naujienos Pradėti tyrimai dėl nesaugių maisto papildų lieknėjimui ir sportininkams

Pradėti tyrimai dėl nesaugių maisto papildų lieknėjimui ir sportininkams

0

1676 600

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad pradėtas tyrimas dėl dvejų pavadinimų nesaugių maisto papildų: internetinėje erdvėje reklamuojamų papildų lieknėjimui su žalios kavos ekstraktu „Green Coffee Bean pure“ ir dėl maisto papildų sportininkams – „T-100 Male Testo Booster“.

Gavusi vartotojos pranešimą, kad pradėjus vartoti internetu įsigytus maisto papildus skirtus lieknėjimui „Green Coffee Bean pure“, sutriko sveikata, be to, kilus įtarimų dėl šių papildų sudėties, VMVT kreipėsi į Lietuvos kriminalinę policiją pagalbos, aiškinantis šių papildų tiekėjus Lietuvos Respublikos rinkai. Mat internetiniame puslapyje, kuriame reklamuojami maisto papildai „Green Coffee Bean pure“ nenurodytas nei platintojo Lietuvoje adresas, nei telefono numeris. Galima rasti tik gamintojo, esančio Jungtinėse Amerikos Valstijose kontaktus. Tad vartotojai, įsigiję papildų „Green Coffee Bean pure“ ir patyrę žalą, neturės galimybės grąžinti nesaugių bei nekokybiškų prekių ar pareikalauti kompensacijos už patirtus nuostolius.

Svarbu ir tai, kad reklamuojant šiuos papildus yra naudojami neleistini teiginiai: „Garantuoju, kad sulieknėsite 14 kg per 4 savaites… arba grąžinsime pinigus“. Ši reklama yra analogiška 2013 m. vasarą uždraustų maisto papildų „Green Coffee“ reklamai.

VMVT informuoja, kad taip pat pradėtas tyrimas dėl maisto papildų sportininkams „T-100 Male Testo Booster“ (gamintojas „Olimp Sports Nutrition“, Lenkija), kuriuose nustatytos draudžiamos medžiagos. Apie šiuos nesaugius papildus gautas pranešimas iš Lenkijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF. Juos į Lietuvos rinką įvežė bendrovė „Balti vakarai“ (Aukštabalio g. 4-118, Šiauliai), įmonė „Galerta“ (Perkūnkiemio g. 45-41, Vilnius) ir UAB „Okfit“ (Pramonės g. 97, Vilnius).

Nesaugius papildus uždrausta realizuoti, jie surenkami iš Lietuvos rinkos. VMVT ragina vartotojus, įsigijusius šių maisto papildų, jų nevartoti, o grąžinti juos platintojams ar prekybininkams ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

Beje, VMVT įvertinusi visus atvejus, kai maisto papilduose buvo nustatytos sveikatai žalingos medžiagos, ragina vartotojus būti ypač budrius. Maisto  papildus reikia pirkti tik iš legalių prekybos vietų (parduotuvių, vaistinių, specializuotų maisto papildų skyrių) ir vengti maisto papildų įsigijimo abejotinais ir nepatvirtintais būdais, pvz. turgavietėse iš nelegalių prekeivių, ar abejotinose internetinėse svetainėse. Tokių maisto papildų kilmė gali būti neaiški, o kokybė – abejotina.

vmvt.lt

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia