Prie nacionalinių pilietiškumo projektų prisijungė daugiau kaip 100 mokyklų

    0

    ss

    Dalyvauti nacionaliniuose pilietiškumo projektuose „Skaidrumo laboratorija“, „Auginkime vieni kitus“ ir „Atgal į ateitį“ jau užsiregistravo mokinių iš daugiau kaip 100 šalies bendrojo lavinimo mokyklų, priklausančių trisdešimčiai savivaldybių. Visi, kurie nori prisijungti prie šių projektų, dar gali užregistruoti savo komandą iki vasario 21 d.

    „Kol kas daugiausia mokinių panoro dalyvauti socialiniame projekte „Auginkime vieni kitus“, kurio metu jie spręs patyčių, susvetimėjimo problemas, kurs visiems draugišką ir saugią mokyklą, – pasakoja nacionalinių projektų koordinatorius Adomas Bužinskas. – Toks pasirinkimas rodo, jog jaunimui itin svarbu, kad mokyklose būtų geras mikroklimatas, vieninga ir tolerantiška bendruomenė. Dalyvaudami projekte, vyresni mokiniai taps jaunesnių mokinių globėjais ir padės jiems mokytis, dalysis patirtimi bei kartu leis laisvalaikį.“

    Nemaža dalis mokinių pasirinko ir kitus nacionalinius projektus. Prisijungę prie projekto „Skaidrumo laboratoriją“, mokiniai ugdys sąžiningumą, sąmoningumą ir prisidės mažinant korupciją. Jo metu jaunuoliai ne tik geriau suvoks, kas yra korupcija, kaip ji pasireiškia ir kokią žalą daro, bet ir imsis realių darbų skaidrumui didinti. Akcijomis, konkursais, parodomis ir kitomis priemonėmis mokiniai skatins nenusirašinėti, rengti atvirus ir skaidrius rinkimus mokyklos bendruomenėje. Pasirinkusieji projektą „Atgal į ateitį“ tyrinės ir geriau pažins gimtąjį kraštą, jo istoriją, kultūrą ir žmones. Pagal mokinių surinktą informaciją bus sudarytas Lietuvos kultūrinių ir istorinių maršrutų žemėlapis.

    Anot A. Bužinsko, kol kas aktyviausiai dalyvauti nacionaliniuose projektuose registruojasi mokiniai iš Kauno miesto, Jonavos ir Kaišiadorių rajonų mokyklų. Komandą turi sudaryti ne mažiau kaip penki nariai – trys mokiniai, juos kuruojantis mokytojas ir administracijos darbuotojas, tačiau dažnai jaunimas telkia didesnes pajėgas.

    „Dažniausiai vienos mokyklos mokiniai pasirenka vieną projektą ir visi kartu jame dalyvauja. Tačiau kai kurių ugdymo įstaigų, pavyzdžiui, Jonavos rajono Bukonių, Klaipėdos rajono Agluonėnų pagrindinių mokyklų, jaunimas panoro dalyvauti visuose trijuose projektuose, – pastebi A. Bužinskas. – Daugiausia mokinių – net 35 – užsiregistravo iš Ukmergės rajono Vidiškių pagrindinės mokyklos, jie pasirinko du projektus.“

    Prie nacionalinių projektų taip pat prisijungė per dešimt skirtingose srityse dirbančių partnerių, tarp jų – pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ ir „Baltoji banga“, „Transparency International“ Lietuvos skyrius, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Kauno jaunųjų turistų klubas, pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“ ir kiti.

    Nacionaliniai projektai bus vykdomi iki gegužės pabaigos. Registruotis juose dalyvauti galima iki vasario 21 d. interneto svetainėje www.kuriamerespublika.lt.
    Projektai „Auginkime vieni kitus“, Skaidrumo laboratorija“ ir „Atgal į ateitį“ yra projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ dalis. Pirmajame jo etape 120 šalies bendrojo ir profesinio lavinimo mokyklų bei kolegijų nustatė opiausias savo bendruomenių problemas ir praktiškai išbandė įvairius jų sprendimo būdus, geriausieji jų pasitelkti nacionaliniams projektams.

    Projektą „Kuriame Respubliką“ įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“, VšĮ Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras, Ateitininkų federacija, Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacija ir kiti partneriai pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Jį finansuoja Europos socialinis fondas.

    Išsamesnės informacijos apie projektus „Skaidrumo laboratorija“, „Auginkime vieni kitus“ ir „Atgal į ateitį“ rasite interneto svetainėje www.kuriamrespublika.lt.

    Dėl papildomos informacijos kreipkitės į nacionalinių projektų koordinatorių Adomą Bužinską telefonu +370 625 68 686 arba el. paštu info@kuriamekartu.lt.

    {youtube}V9Zg8MvHjzs{/youtube}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia