Bendruomenės susirinkimo metu aktualiausia problema – šilumos ūkis

    0

    pk

    Lapkričio 6 dieną vyko Ukmergės miesto bendruomenės susirinkimas įvairiais bendruomenei rūpimais klausimais. Daugiausia diskusijų sukėlė šilumos ir daugiabučių renovavimo klausimai.

    su12

    Susirinkimą pradėjo miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas, kuris trumpai pristatė bendruomenės nuveiktus darbus bei esamas problemas.

    „Džiaugiuosi mūsų taip vadinamo Blusturgio veikla. Šiuo metu vykdome akciją, kurios metu kviečiame visus, kurie turi nereikalingų, nebenaudojamų daiktų, atnešti juos į Blusturgį (Vasario 16-osios g. 11). Džiugu, kad mūsų idėją perėmė tokie miestai kaip Kupiškis, Anykščiai, Jonava ir net Klaipėda.

    Metai jau eina į pabaigą, todėl gruodžio mėnesį planuojame didesnį renginį, kurio metu bus pagerbti ir apdovanoti šauniausi ukmergiškiai. Esu dėkingas tiems, kas deda visas jėgas tvarkydami miestą.

    Dar smagiau, kad atsilaikėme, nepaisydami stipraus spaudimo, ir įrengėme Pramonės mikrorajone lauko treniruoklius. Smagu, kad gauti pinigai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos panaudoti tikslingai. Tie patys aršiausi puolėjai, kurie mus puolė, kad nerengtume tų treniruoklių, dabar patys treniruojasi.

    Manau nereikia net kalbėti apie Šventosios paupį. Iš savivaldybės šiais metais negavome nei cento. Kuras, trimeriai ir kita reikalinga technika gauti iš įvairių rėmėjų. Darbai paupyje eina vis tolyn, jei taip ir toliau, tikimės per du metus pasiekti ribą iki nuotekų valymo įrenginių.

    Bendruomenės nariai pažintiniais tikslais vyko į Anykščius, kur domėjosi Šventosios pakrante ir kitais svarbiais objektais. Ypač didelį įspūdį paliko kaip dirba Anykščių regioninio parko direkcijos lankytojų centras. Visi iš jo išėjome netekę amo. Jei nors dešimtadalį to pasiektume Ukmergėje, tuomet būtų ir turistų daugiau, būtų ką parodyti. Grįžome į Ukmergę nukabinę nosis, kad taip nėra pas mus.

    Viena iš bendruomenės problemų, kad mūsų darbai yra visiškai neremiami, už juos dažnai net nepadėkojama. Norime, kad savivaldybė rastų būdų kaip paremti finansiškai.

    Visiškai netenkina tai, kad daugelyje projektų nedalyvauja bendruomenės nariai. Turime tikrai gerų specialistų, net sakyčiau žymiai geresnių už kai kuriuos sėdinčius taryboje, tačiau į mūsų nuomonę niekas nenori atsižvelgti.

    Neblogai sutariame su miesto seniūnija, tačiau vis dar keliame klausimą dėl neracionaliai naudojamų žmonių, kurie siunčiami Darbo biržos. Nėra jokios organizacijos.

    Nemažai gaunama skundų dėl eismo gatvėse. Kai atsirado liaudies taip vadinami „linksmieji kalneliai”, eismas sulėtėjo, ypač Kauno gatvėje susidarė didžiuliai kamščiai. Todėl mūsų siūlymas – kodėl nenukreipus eismo kitur, neperžiūrėjus kitų variantų. Kodėl Deltuvos g. nepadarius dvipusio eismo gatve. Reikėtų pradėti galvoti racionaliai.

    Svarbu pagalvoti ir apie atliekų rūšiavimą. Mes surenkame didžiulius kiekius, ypač žaliųjų atliekų. Žinoma, netenkina ir mokėjimo tvarka už plotą, juk šiukšlina ne plotas, o žmogus. Mes už tai, kad būtų mokama už surinktą atliekų kiekį.

    Taip pat nesame sužavėti to, kad Ukmergė tampa filialų filialais ir nieko nebeturime savo. Elektrikai – Utenos, dujininkai – Vilniaus … . Nebeturėsime jokios valdžios ir įtakos, jei taip bus ir toliau, ” – kalbėjo bendruomenės pirmininkas.

    su5

    Po bendruomenės veiklos pristatymo, tarybos narys Mindaugas Tamošiūnas ėmėsi skaudžiausio ukmergiškiams klausimo – šilumos ūkio.

    „Kiekvienos valdžios pareiga suskaičiuoti šilumos kainą ir jos suvartojimą. Kai 2001 metais pas mus atėjo nuomininkai, jie viską iškreipė, apvertė aukštyn kojom. Šiuo metu turime jau aiškią kainodarą. Galiu drąsiai pasakyti, kad per tris sezonus ukmergiškiai sutaupė bemaž 8 mln. Lt. Tačiau liko dar daug nebaigtų darbų.

    Mes buvome apgaudinėjami ne tik pagal kainų dedamąją, bet ir pagal šilumos suvartojimą kvadratiniam metrui. Tarkime Maironio g. 9/Kudirkos g. 10 name 2002-2003 metų šildymo sezono metu suvartota 54,58 kW šildymui. 2003 metais, be mūsų žinios, šilumos punkte buvo atlikti pertvarkymai. Ir jau per 2003-2004 metų šildymo sezoną suvartota 119,44 kW. Nieko nedarant suvartojimas padvigubėjo. Nesakau, kad 54,58 kW buvo absoliuti teisybė, tačiau tai ne 119 kW.

    Nuomininkai pasiskelbė, kad yra labai dideli šilumos nuostoliai, jie tuos nuostolius pavertė į šilumą ir pradėjo ją pardavinėti žmonėms. Mūsų namas pradėjo savo lėšomis tvarkyti langus, duris, sienas. Paskaičiavome, kad iš viso įdėjome apie 400 000 Lt. Pastatėme balansinius ventilius, termostatus ant radiatorių ir tik 2011 metais pasiekėme tą lygį, kurį turime dabar – 94,5 kW. 

    su4

    Kai prasidėjo nevaldomas šilumos kiekio suvartojimas, pradėjo brangti ir dujos. Dujos pabrango 3 kartus, šilumos suvartojimas  padidėjo du kartus. Paskaičiuota, kad žmonės už šilumą pradėjo mokėti 7 kartus daugiau nei turėtų.

    Pastebėta, kad 2012 metais vėl pradėjo kilti suvartojimas. Kėlėmė klausimą dėl ko. Nustatėme, kad kai kam tai labai naudinga. Tarkime, dujas imu iš sutaupytų pinigų, dujų neperka, tai padarau šilumą, šilumos tos neperka, bet šilumą paverčiu nuostoliais, o nuostolius žmonės apmoka.  

    Svarbus klausimas, kas atlygins žmonėms nuostolius. Per 9 metus iš Ukmergės išnešta 20 mln. litų. Niekas nebuvo modernizuojama šilumos ūkyje, jokių biokuro katilinių net neplanuota statyti, nors buvo numatyta.

    Taip pat siūlau kiekvienam katilinės aptarnaujamam rajonui išsirinkti po vieną žmogų, kuris mokėtų tiksliai ir teisingai skaičiuoti. Aš pats asmeniškai pažadu, kad visiems padėsiu ir išmokysiu kaip tai padaryti teisingai. Kadangi net čia susidūrėme su problema. Vykome mokymams į vieną buvusį politechnikos institutą, mus išmokė kaip skaičiuoti, tačiau vėliau, neatsargiai apie tai leptelėjus viešai, jiems buvo uždrausta mus mokyti,” – dėstė M.Tamošiūnas.

    Visą M.Tamošiūno kalbą, prašome klausyti žemiau esančioje nuorodoje:

    {youtube}o9eOjyq4FR0{/youtube}

    Kalbėjusieji negailėjo kritikos ir esamam „Ukmergės šiluma“ vadovui Raimondui Ragauskui. Pasak susirinkusiųjų, keista, kai žmogus, išvytas iš Prienų, Latvijos, kur anksčiau dirbo ir kitiems netiko, dirba dabar pas mus. Tuo labiau kiekvieną dieną važinėjant po tiek kilometrų, kažin ar įmanoma dirbti našiai. Ypač susirinkusieji skundėsi didele R.Ragausko arogancija ir nesiskaitymu su bendruomene.

    Į susirinkimą atvyko ir tarybos narys Juozas Varžgalys, kuris nepagailėjo kritikos dabartinei valdžiai. Pasak J.Varžgalio, nors meras drąsiai pareiškė, kad kaip palikimą gavo didžiausią šilumos kainą respublikoje, tačiau ta kaina tikrai nėra pati didžiausia ir ekstremalios situacijos metu ji buvo net sumažinta. J.Varžgalį labiausiai neramino tai, kad strateginiame plane pirmiausia buvo numatyta statyti biokuro katilinę Deltuvos gatvėje. Buvo sutvarkyta visa dokumentacija, surinkti duomenys, gauti parašai. Deja, katilinė nestartavo. Todėl J.Varžgalys neatmetė varianto, kad Deltuvos gatvės katilinė nestartavo dėlto, kad galimai palikta galimybė prisijungti įmonei „Pramonės energija”. Neramina ir tai, kad daugelis darbų vis dar vangiai vykdoma. „Tuo metu, kai reikia veikti, meras su savo komanda planuoja kažin kokias strategijas, ” – replikavo J.Varžgalys.  Daugiau klausykite įraše:

    {youtube}KmShR43CY3U{/youtube}

    Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmų Ukmergės filialo direktorius, savivaldybės tarybos narys Regimantas Baravykas iškėlė klausimą dėl Pirminės sveikatos priežiūros centro veiklos, kai nuo lapkričio 1 dienos kaimo vietovėse buvo drastiškai sutrumpintas medicinos punktų darbo laikas ir tuo pačiu „apkarpyti” darbuotojų etatai. Taip pat iškėlė problemą, kad iš keturių liko tik du greitosios pagalbos postai. „Dabar mieste, jei vienas greitosios pagalbos automobilis išvažiuoja į Vilnių, praktiškai lieka tik viena greitoji. Ir ant tos vienos greitosios lieka „pakabintas” ir miestas, ir kaimas,” – kalbėjo R.Baravykas.  Visą R.Baravyko kalbą klausykite čia:

    {youtube}VluYT1f08t8{/youtube}

    „Žodžių į vatą” nevyniojo ir patarimus daugiabučių renovavimo klausimais dalino į susitikimą atvykęs tarybos narys Juozas Armanavičius.  Pasak jo, jis pasirengęs atsakyti į bet kokį klausimą, nes neturi ką slėpti. Stebėjosi, kad Ukmergės ligoninė nepasekė Policijos komisariato pavyzdžiu ir neišsipirko savo katilinės, tačiau prisivedė trasas. „Kai mero paklausiau ar jis žino, kad Policijos komisariatas, užuot mokėjęs 300 000 Lt, sumokėjo tik 40 000 Lt ir Ukmergės ligoninė galėjo pasielgti taip pat,  meras man teatsakė: „Trasa tiesėme dėlto, kad būtų lengviau derėtis su banku”. Kas liečia daugiabučių renovaciją, tai pirmiausia visiems reikia žinoti ko jie nori iš savo namo. Prieš darant bet kokią renovaciją, būtina pasidaryti namo auditą, paskaičiuoti ar būtina daryti pilną renovaciją, ar tik dalinę, pagalvoti ar apsimoka įsipareigoti kažin kiek metų,” – pasakojo J.Armanavičius. Daugiau klausykite įraše:

    {youtube}NAwhw-wFz3I{/youtube}

    su8 su6

    Kiti klausimai, taip pat susiję su šilumos ūkiu:

    {youtube}_grbDkn-78E{/youtube}

    Po bemaž 3 valandų intensyvių diskusijų, susirinkusieji, replikavę: „Ką mes čia tiek kalbame, vistiek niekas nepasikeis”, pradėjo skirstytis namo.

    vilkmerge.lt

    su11

    su2

    su15

    su9

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia