Comenius projekto dalyvių kelionė į Lenkiją

    0

    Siesik gimnazijos delegacija Varuvoje

    Birželio 7-10 dienomis  Siesikų gimnazijos atstovai Evelina Šidlauskaitė, Iveta Lengertaitė, Karolina Čepukėnaitė, Vakaris Kabošis, Karolis Stankevičius, Laurynas Širka, anglų kalbos mokytojos Justė Ožiūnaitė ir Violeta Grigaliūnienė, matematikos mokytoja Marijona Šapauskienė lankėmės Lenkijoje, kur vyko paskutinysis Comenius daugiašalės partnerystės projekto „What makes us different makes us equal“ veiklos etapas.

    Šis projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis. Comenius daugiašalė mokyklų partnerystė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

    Lodzėje vyko baigiamasis Lietuvos, Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos, Turkijos ir Ispanijos atstovų  susitikimas. Vizito programa buvo labai įvairi. Nuo Varšuvos pilies aikštės pradėjome savo pažintį su Lenkijos sostinės istorija.  Šios aikštės  rūmuose gyveno Lenkijos karaliai, pamatėme seniausią miesto paminklą –  monumentą karaliui Zigmantui Vazai III-ajam (Sigismund III Vasa). Pasivaikščiojome senojo miesto gatvėmis, aplankėme Šv. Jono bažnyčią. Didelį įspūdį paliko rekonstruoto senojo miesto architektūra, matėme patį siauriausią namą Lenkijoje (~1,3m.).  Pilsudskio aikštėje stebėjome kiekvieną sekmadienį vykstančią iškilmingą sargybos keitimosi ceremoniją. Varšuva paliko neišdildomą įspūdį – labai tvarkingas, įdomus miestas, su puikia architektūra.

    Kitą  dieną mes, mokiniai, gyvenantys šeimose, kartu su savo „broliais ir sesėmis“ praleidome mokykloje. Mus pasitiko kukli ir  jauki 26-oji Mykolo Rėjos gimnazija. Lankėmės chemijos ir matematikos pamokose, mokėmės kartu su visų tautų mokiniais. O po pamokų mus pakvietė į koncertą, dainavome ir kartu šokome tradicinį lenkų šokį polonezą. Vakarą baigėme trypdami diskotekoje.

    Trečiąją projekto dieną aplankėme Tekstilės muziejų. Tai unikalus muziejus, kuriame tekstilės gamyba ne tik demonstruojama, bet ir perteikiama virtualioje erdvėje. Grįžę į mokyklą jau buvome praalkę, todėl su džiaugsmu sutikome pasigaminti pietus patys. Linksmai besišnekučiuodami pjaustėme daržoves, skutome bulves, kepėme, virėme. Valgėme pačius skaniausius cepelinus, srėbėme šaltibarščius ir skanavome obuolių pyragą.  O po pietų tęsėme ekskursiją po Lodzę. Aplankėme Poznanskio rūmus, Manufaktūrą  –  muziejų, prekybos ir pramogų centrą. Lodzė labai gražus miestas su daugybe senų pastatų, daugiausia – buvusių fabrikų. Miestas labai švarus ir čia labai rūpinamasi aplinka, o žmonės labai malonūs.

    O paskutinę  dieną praleidome  su šeimomis ir kartu su savo „įbroliais“ lenkais. Atsisveikinant ne vienam suspaudė širdį, nuriedėjo ašara, nesinorėjo išsiskirti, tačiau tikimės  ir toliau bendrauti ir galbūt dar ne kartą susitikti.

    Karolina Čepukėnaitė, Siesikų gimnazijos, II gim. klasės mokinė

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia