Pigesnės šilumos savivaldybei neįperša

    0
    dovilesrastauskaites

     dovilesrastauskaites

    Nepriklausomas šilumos gamintojas jau šiandien savivaldybei siūlo pirkti penkiais centais pigesnę šilumą ir ją po to perparduoti gyventojams. Tačiau savivaldybės įmonė UAB „Ukmergės šiluma“ kategoriškai atsisako pirkti pigesnę energiją iš pjuvenomis kūrenamos katilinės. Be to, savivaldybės vadovai už beveik 7 mln. litų nusprendė pasistatyti savo biokurą deginančią katilinę. Šiems rajono vadovų veiksmams pritaria ir dauguma politikų dirbančių rajono Taryboje.

    Pigesnę šilumą rajone nori tiekti UAB „Pramonės energija“ iš jai priklausančios „Vienybės“ gamyklos katilinės. Ši bendrovė priklauso tai pačiai įmonių grupei kaip ir buvęs šilumos ūkio nuomininkas UAB „Miesto energija“.

    sil26Šios bendrovės vadovas Artūras Stravinskas mano, jog šis faktas greičiausiai ir užkerta kelią gyventojams gauti pigesnę šilumą.

    „Gal meras yra gavęs ukmergiškių sutikimą permokėti už šilumą tol, kol jis suvedinės sąskaitas su jam neįtikusiais verslininkais? O gal jis jau nebesuvokia kieno interesus privalo atstovauti rajono meras?“ – retoriškai klausia A. Stravinskas.

     UAB „Pramonės energija“ priklausanti biokuro katilinė veikia jau 17 metų. Per šį laiką katilinė jau atsipirko ir gali maksimaliai išnaudoti pigaus biokuro privalumus. Maža to, savivaldybė ne tik neperka pigesnės šilumos, bet dar ir pati užsimojo pastatyti naują biokuro katilinę. Ji šilumos ūkio vartotojams kainuos milijonus, aiškina bendrovės vadovas Gediminas Uloza.

    „Ir net jei jie tą katilinę pastatys per, tarkime, porą metų, tai gyventojams šiluma pigti nesuskubs. Juk į šilumos kainą dar ilgai bus įtrauktas milijoninių investicijų atsipirkimas“ – sako G. Uloza.

    vidas paknysŠilumininkas bei rajono Tarybos narys Vydas Paknys vilkmerge.lt teigė, jog neturi pakankamai informacijos apie savivaldybės įmonės UAB „Ukmergės šiluma“ ir UAB „Pramonės energija“ ginčą. Spėju, jog visai be priežasčių savivaldybės įmonė negalėjo atmesti pasiūlymo supirkti pigesnę šilumą. Man atrodo, kad neverta gundytis vienkartiniais pasiūlymais. Pirmiausia savivaldybė turi apsispręsti ar jos įmonė išliks pagrindinė šilumos gamintoja, ar atiduos iniciatyvą į privačias rankas. Šilumos ūkyje dar tęsiasi pokario metas. Reikia priimti strateginius sprendimus ir tuomet bus aišku kuria kryptimi toliau eiti. Politikas yra paruošęs Tarybos sprendimą projektą „Dėl Ukmergės rajono savivaldybės šilumos ūkio optimizavimo strateginio plano patvirtinimo“. Jis yra paskaičiavęs, jog per 3 metus į šilumos ūkį, jog jis taptų efektyvus, reikėtų investuoti apie 20 mln. litų.

    tamosiunas1Tarybos narys Mindaugas Tamošiūnas aršiai kovojęs, jog išnuomotas šilumos ūkis pereitų savivaldybės žinion, kategoriškai prieš šilumos pirkimą iš su buvusiu nuomininku susijusios bendrovės. Momentinė pigesnė šiluma įves destrukciją Ukmergės šilumos ūkyje. Pigesnę šilumą jie tieks du tris metus, o kai nukonkuruos savivaldybę įmonę, vėl ims diktuoti savo sąlygas. Kuomet šilumos ūkį perėmė savivaldybė, šiluma gyventojams atpigo apie 4 ct už kilovatvalandę. Politikas įsitikinęs, jog kiekvienoje šiuo metu veikiančioje katilinėje, išskyrus Šilo mokyklą, reikėtų pastatyti po biokuro katilą. Taip šiluma gyventojams atpigtų dar keturiais centais. Jis taip pat mano, jog savivaldybė šilumos ūkyje turėtų pati tvarkytis ir jokiais būdais daugiau neįsileisti privatininkų. Kol kas savivaldybė gerai tvarkosi ir viskas juda į priekį, sako politikas.

    Socialdemokratas Kazys Grybauskas nėra kategoriškas prieš tai, jog pigesnė šiluma būtu perkama iš „Vienybės“ katilinės. Šilumos ūkio įstatymasgrybauskas numato, jog šilumos ūkis tvarkomas pagal šilumos ūkio specialųjį planą. Iki šiol rajono Tarybos patvirtintame plane nenumatyta, jog šilumą gali tiekti nepriklausomas gamintojas. Tad norint supirkti pigesnę šilumą, pirmiausia reikia keisti minėtą planą. Politikui didesnį nerimą kelia savivaldybės planai Deltuvos g., ES ir didžiąją dalimi savo lėšomis, statyti biokuro katilinę.

    „Mums nesuprantama ir niekas nepaaiškina, kodėl juo nesivadovaujama vykdant investicijas? Naujos katilinės numatomos statyti ne pagal specialųjį planą, bet pagal kažkieno rekomendacijas ir norus“, – kalbėjo K. Grybauskas. Politikas įsitikinęs, jog čia daroma didžiulė klaida už kurios pasekmes turės mokėti ne tik šilumos vartotojai, bet ir kiti rajono gyventojai.

    Naujos katilinės atsiradimas Pramonės mikrorajone šilumos kainos nesumažins, investicijos neatsipirks, o išleistus iš bankų skolintus milijonus teks grąžinti rajono gyventojams. Juk jau esamoje Pivonijos mikrorajono katilinėje biokuro katilą įrengti kainuotų apie 3,5 mln. litų. Be to tai yra numatyta ir specialiajame plane. O Pramonės mikrorajone galėtume šilumą pirkti iš nepriklausomo gamintojo. Taip būtų sutvarkytas šilumos tiekimas dviejuose miesto rajonuose, mano K. Grybauskas.

    vilkmerge.lt

    Dovilės Rastauskaitės pagr.nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia