Suaktyvėjo telefoniniai sukčiai

    0

    mobilusefectPenktadienį, apie 12 val., pilietė I.G. (gim. 1935 m.), gyvenanti Daukanto g.,  sulaukė skambučio iš nenustatyto asmens, kuris pareikalavo 5000 Lt už tai, kad jos anūkui nebūtų iškelta baudžiamoji byla už kito asmens sumušimą. Pilietei sutikus, antras nenustatytas asmuo, atvyko į jos butą, esantį Daukanto g., prisistatė tariamo nukentėjusiojo broliu ir iš pilietės I.G. paėmė 5000 Lt. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

    vilkmerge.lt

    Tą pačią dieną sukčiai ketino apgauti dar vieną pilietę. 16.44 val. policija sulaukė pilietės V.Š., gyvenančios Klaipėdos g., skambučio. Ji pranešė, kad jai į mobilų telefoną paskambino vaikinas ir pranešė, kad jos sūnus sulaikytas policijos ir jei ji nori, kad sūnus išvengtų atsakomybės turi nupirkti „Labas” papildymo kortelių. Moteris sukčiais nepatikėjo, kortelių nepirko ir apie tai pranešė policijos pareigūnams.

     

    Kaip reikėtų išvengti telefoninių sukčių

     

    Būkite atsargūs – Jums gali paskambinti telefoniniai sukčiai!

    Vis dažniau žmonės nukenčia nuo sukčių, kurie pinigus išvilioja naudodamiesi mobiliojo ar fiksuotojo ryšio telefonais. Telefoniniai sukčiai pasinaudoja žmonių patiklumu ir išvilioja nemažas pinigų sumas.

    1. Dažniausiai naktį paskambinęs apgavikas prisistato artimu giminaičiu ar net vaiku ir praneša, kad pateko į bėdą (padarė eismo įvykį, nusikaltimą ar įvyko nelaimingas atsitikimas). Naudodamasis netikėtumu ir susijaudinimu, paprašo skubiai jam perduoti ar pervesti reikalingą pinigų sumą. Pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.

    Sulaukę tokio skambučio:

    *  Įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo).
    * Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų.
    * Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitinkinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.
    * Jeigu tikrai Jūsų artimą ištiko nelaimė, susitikite su juo.
    * Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas.
    * Neperduokite pinigų per tarpininkus.
    * Neperveskite pinigų į nurodytas banko  sąskaitas.
    * Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.
    * Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.
    * Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.
    * Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju numeriu 112 arba 02.

    2. Į mobiliojo ryšio telefoną apgavikas atsiunčia žinutę (pranešimą), kad laimėjote loterijoje, akcijoje ar žaidime. Toliau prašoma:

    * paskambinti nurodytu numeriu;
    *  į nurodytą sąskaitą pervesti tam tikrą pinigų sumą;
    * papildyti mobiliojo ryšio telefono sąskaitą ar padiktuoti papildymo kortelių kodus.

    Gavę tokio pobūdžio pranešimą

    * Neskubėkite džiaugtis laimėjimu.
    * Įsidėmėkite, kad loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius niekada nereikalauja perduoti pinigų per tarpininkus arba juos pervesti į banko sąskaitas.
    *  Loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius niekada nereikalauja padiktuoti papildymo kortelių kodų.
    * Pirmiausia susisiekite su savo mobiliojo ryšio operatoriumi ir patikrinkite, ar tikrai vyksta loterija, akcija ar žaidimas, kuriame Jūs laimėjote (Omnitel – 1533; Bitė – 1501; Tele2 – 8 800 40212).
    * Atminkite, kad iš laimėtojo nereikalaujama iš anksto sumokėti pridėtinės vertės mokesčio ar kito mokesčio.
    * Jeigu Jūs tikrai laimėjote, apie prizo atsiėmimo sąlygas ir mokesčius sužinosite nuvykęs pas loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorių.

    Reikėtų akcentuoti, kad senyvo amžiaus žmonės nelaikytų namuose didelių piniginių sumų, kad artimieji perspėtų savo pagyvenusius giminaičius apie galimus analogiškus sukčiavimo atvejus. Būtina informuoti prekybininkus, kad jie atkreiptų dėmesį, kai pagyvenę asmenys perka didesnį kiekį papildymo kortelių, ir perspėtų dėl galimo sukčiavimo atvejų.

    Informacija: policija.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia