Gruodžio pradžios savaitė Kultūros centre tradiciškai prasidėjo Adventiniais renginiais „Meto švento laukimas“. Pirmąją gruodžio dieną, kai Adventas dar nebuvo prasidėjęs, savaitės dalyviai linksminosi šokdami, kitomis dienomis dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose.
Gruodžio 1 dieną Kultūros centro šokių salė vos talpino visus, pamilusius tradicinus šokius.
Žiūrovus linksmino ir mokė paprastų, bet ne prastų tradicinių šokių Panevėžio folkloro ansamblis „Raskila“ (vad. Lina Vilienė), Ukmergės kultūros centro folkloro ansambliai „Pyniava“ (vad. Vilma Mulevičiūtė – Sabaliauskienė) bei „Dagilėlis“ (vad. Jūratė Martinkutė). Vakaras prasidėjo svetingai – kaip tikri šeimininkai, pasveikindami svečius „Pyniava“ padainavo Panevėžio krašto dainą. Svečiai – ukmergietišką. Vėliau šokis keitė šokį, kol pradėjo šokti visi – ne tik šokėjai, bet ir žiūrovai.
Gruodžio 3 – 4 dienomis edukacinėse pamokėlėse moksleiviai ir suaugusieji mokėsi įvairiausių dailiųjų amatų: gaminti kalėdines dekoracijas iš gamtinių medžiagų bei popieriaus. Pamokėlę „Eglutė be pirktinių žaisliukų“ vedė Kultūros centro Deltuvos filialo renginių organizatorė Rasa Laskauskienė. Pamokėlėje „Pabeldė angelas į tavo širdį“ Pabaisko pagrindinės mokyklos mokiniai ir Antano Smetonos gimnazistai, vadovaujami tautodailininkių kūrėjų ukmergiškės Laimutės Dzigaitės ir kaunietės Liudos Rassinskajos susirinkusius mokė karpyti šventinius žibintus, atvirukus, angeliukus, kitus kalėdinius papuošimus.
Adventinės savaitės metu viena diena buvo skiriama lietuviškam kinui, atspindinčiam tautos papročius ir tradicijas. Šiais metais žiūrovai ne tik žiūrėjo 1968 metų Lietuvos kino studijos dokumentinį filmą „Čiutyta rūta“ (režisierius Robertas Verba). Filme rodomi epizodai iš etnografinio pagyvenusių žmonių spektaklio „Kupiškėnų vestuvės“ – jų jaunystės papročiai, dainos ir raudos – gretinami su praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio laikotarpio vestuvėmis, jų papročiais ir dainomis. Po filmo apie būtį tarp materialaus ir dvasinio gyvenimo, žmogaus ir gamtos virsmą, papročių ir žodžių reikšmę žmonių gyvenime pasakojo ir analizavo etnologas Aleksandras Žarskus.
Arvydas Pėšina