„Mobilioji bioklasė“ Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje

    0

    „Mobilioji bioklasė“ – tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina Lietuvos moksleivius su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais.

    Bioklasėje  moksleiviai gali patys atlikti pažintinius mokslinius eksperimentus, jiems skaitomos mokslo populiarinamosios paskaitos, vyksta pristatymai, mokymai ir diskusijos. „Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrove, siūlančia produktus ir paslaugas mokslui. Ši bendrovė projektui skyrė modernią tyrimų įrangą, reagentus ir padėjo parengti programą.

    Mobili bioklase 003

    Lapkričio 16 dieną „Mobilioji bioklasė“ dirbo su Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniais. Tai – Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės gimnazijoje renginių dalis, organizuota gamtos mokslų mokytojų: Gražinos Macijauskaitės, Raimundo Platūkio ir Giedriaus Švitros. 

    Dalyvauti 4 valandų trukmės užsiėmime turėjo galimybę 24 mokiniai. Kiekvienas mokinys darbo metu buvo aprūpintas visa reikalinga technine įranga, medžiagomis ir apranga.

    Mobili bioklase 019

    Taigi, gimnazistai, pamėgę biologijos ir chemijos dalykus, susirinko į neeilinę pamoką, kuriai vadovavo VU studentai.

    Laboratorinio darbo metu mokiniai turėjo nustatyti ar mėginyje, paimtame iš erkės, yra encefalito virusas  ar borelijos (Laimo ligos sukėlėjo) bakterija. 

    Mobili bioklase 022

    Taigi, pirmiausia vyko teorinis mokinių parengimas –  prisiminti teoriniai DNR pagrindai (kaip sudaryta paveldimoji informacija).

    Mobili bioklase 034

    Po to gimnazistai apmokyti naudotis laboratoriniais prietaisais: automatine pipete, centrifuga, vibraciniu prietaisu mišiniams maišyti. Naudodami priemones ir prietaisus, mokiniai išmoko išskirti DNR iš tirpalo, išsiaiškino, kaip rasti viruso ir bakterijų DNR ir atliko tai praktiškai: iš mėginio išskyrė ir  specialiu prietaisu padaugino atitinkamus ieškomus viruso ar borelijos DNR fragmentus. Po to elektroforezės būdu nustatė, kieno DNR buvo mėginyje.

    Mobili bioklase 038

    Ne visiems mokiniams pavyko gauti teisingus rezultatus jų didžiajame laboratoriniame darbe, bet tai yra  „mokslo ir mokymosi kasdienybė“, kaip sakė gimnazistams viena iš „Mobiliosios bioklasės“  kuratorių, VU Gamtos fakulteto docentė, dr. Jurga Turčinavičienė, tą dieną taip pat viešėjusi gimnazijoje ir skaičiusi paskaitą „Molekulinė biologija ir vabzdžiai – kas juos sieja?“.

    Mobili bioklase 042

    Tai, kas yra svarbiausia – pažintis su biomedicinos technologijomis, galimybė pasijusti tikroje laboratorijoje, viską atlikti savo rankomis, vadovautis žiniomis, bendrauti su studentais – įvyko penktadienį „Mobiliojoje bioklasėje“. Veikla mokiniams paliko gilų įspūdį, daug gerų emocijų, pažinimo džiaugsmą, norą  dirbti ir pasitikėjimą savimi.

    Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos informacija

    Mobili bioklase 007

    Mobili bioklase 008

    Mobili bioklase 030

    Mobili bioklase 031

    Mobili bioklase 048

    Mobili bioklase 035

    Mobili bioklase 052

    Mobili bioklase 053

    Mobili bioklase 054

    Mobili bioklase 055

    Mobili bioklase 056

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia