„Šilo“ pagrindinėje mokykloje sėkmingai vykdomas tarptautinis Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektas „Vartokime ir rūšiuokime atsakingai. Už atliekų perdirbimą, piliečiai!“.
Per porą mėnesių atlikta nemaža šviečiamojo pobūdžio, taip pat kūrybinių bei praktinių darbų.
Projektui skirtomis lėšomis įsigyta naujų šiukšlių dėžių, iniciatoriai organizavo jų apipavidalinimo konkursą.
Mokiniai piešė, kaip, jų manymu, turėtų atrodyti šiukšliadėžės, kad patrauktų dėmesį bei paskatintų rūšiuoti atliekas.
Konkurse dalyvavo 28 5-8 klasių moksleiviai. Kai kurie iš jų – Vaiva Stankevičiūtė, Laura Žižytė, Augustė Žurauskaitė, Lukas Žižys, Linas Pernaravičius, Gabija Daunoravičiūtė, Radvilė Uselytė, Viltė Šereikaitė, Goda Požerskaitė, Miglė Šaltinytė ir kt. – pateikė net po keletą eskizų.
Konkurso vertinimo komisija, kurią sudarė ekodelegatai bei mokytojų iniciatyvinė grupė, reikliai analizavo piešinių turinį, pavaizduotus motyvus, spalvas, užrašus. Vienbalsiai nutarta, kad originaliausius, žaismingiausius, patraukliausius darbus sukūrė šeštokė Vaiva Stankevičiūtė. Ji ėmėsi ir savo sumanymo įgyvendinimo.
Ekodelegatai taip pat svarstė, kokia informacinė medžiaga turėtų padėti atliekas rūšiuoti taisyklingai. Imtasi įvairių švietimo būdų. Projekto iniciatyvinės grupės narė biologijos mokytoja Laimutė Nazimovienė parengė skaidres, mokančias rūšiuoti, ir su jomis supažindino moksleivius – tiek pradinukus, tiek vyresniuosius. Mokytojos Janės Juzėnienės iniciatyva mokyklos koridoriuose iškabinti plakatai, informuojantys apie taisyklingą rūšiavimą, taip pat skatinantys susimąstyti, kaip nerūšiuojamos, gamtoje paliekamos atliekos teršia aplinką, kenkia žmonėms. Informacinių technologijų mokytoja Jolita Miškinienė parengė skaidrių – užduočių, kurios padės pasitikrinti, ar neklysdami metame atliekas į tam skirtas talpas.
Be to, „Šilo“ mokyklos auklėtiniai nuolat prižiūri mokyklos aplinką, prie mokyklos esantį mišką, plotą tarp Dariaus ir Girėno bei Antakalnio gatvių ir miško. Visą rudenį kartą per savaitę pasiskirstę mokiniai surenka šiose teritorijose atsiradusias šiukšles.
Projekto dalyvių veikla sulaukė bendruomenės dėmesio ir palaikymo. Į mokyklos koridoriuose atsiradusias spalvingas šiukšlių dėžes dabar visi meta atliekas taip, kaip ir turi būti: į mėlynas – popierių, į geltonas – plastiką, į sidabriškai pilkas – suyrančias šiukšles, pvz., maisto likučius. Pastebime, kad projektinė veikla padeda ugdyti sąmoningus šalies piliečius.
Mokytoja Janė Juzėnienė