Tęsdami išvažiuojamųjų tarybos posėdžių tradicijas tarybos nariai, savivaldybės skyrių vedėjai, seniūnai lankėsi Veprių seniūnijoje. Į kelionę rajono vadovai patraukė po posėdžio savivaldybėje, apsvarstę 17 rajono gyvenimo klausimų.
Kelionės pradžioje Veprių seniūnė Dalė Urbonienė papasakojo apie seniūniją, akcentavo, kad tai viena mažiausių rajono seniūnijų. Bet ir joje yra spręstinų dalykų – reikia sutvarkyti sankryžą Pageležiuose, kurioje intensyvus eismas iš Kauno į Ukmergę. Nesutvarkytas teritorijų išplanavimas – viena kaimo pusė priklauso Veprių, kita – Deltuvos seniūnijai. Žmonės gyvenamąją vietą deklaruoja Veprių seniūnijoje, o gyvena – Deltuvos. Tačiau seniūnija sutvarkyta, didelių problemų joje nėra.
Pirmoji seniūnijos svečių aplankyta vieta – Rimanto ir Violetos Olisevičių sodyba. 50 darbuotojų turinti ir 5 milijonų litų per metus apyvartą pasiekianti įmonė augina gėles, kuriomis puošiami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestai. Čia užaugintomis gėlėmis puošiama ir Ukmergė. Apžiūrint įmonės administracijos patalpas paaiškėjo kurioziškas dalykas – įmonė apdovanota Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų padėkos raštais už išaugintas gėles. Tačiau Ukmergės valdžia įmonės padėkos raštu nepagerbė.
Važiuojant pro Veprius trumpam užsukta į buvusią profesinę technikos mokyklą. Ji uždaryta dar 2007 metais ir nuo to laiko mokyklos pastatai stovi tušti ir niekam nereikalingi. Aplankytas Veprių muziejus, šalia ežero įkurtas paplūdimys, Veprių vidurinė mokykla, 2007 metų gražiausia Vilniaus apskrityje Zitos ir Algimanto Dubrickų sodyba.
Nuvykus į Sližius kai kurie tarybos nariai pabandė kamuolio metimo taiklumą bendruomenės sporto salėje, kurioje nėra ne tik šildymo, bet ir apšvietimo. Menkai šildoma ir kultūros namų salė, kurioje vyko susitikimas su Sližių kaimo bendruomene. Daugiau kaip 40 metų čia meno vadove dirbanti Stasė Novikienė pasakojo, kad kultūros namuose gausu kolektyvų, kurie važinėja į rajoninius ir respublikinius renginius. Tačiau tai tenka daryti už savo pinigus. Vis tik S. Novikienė tarybos narių prašė nenaikinti Kultūros centro filialo.
Jai pritarė buvęs Salomėjos Neries kolūkio pirmininkas, ūkininkas Steponas Jankeliūnas. Jis pasakojo, kaip greitai buvo statomi kultūros namai, kuriuose įsikūrė ir kolūkio administracija. Tuomet kiekvienas veiksmas duodavo pajamų ir pelno. Tačiau dabar – atvirkščiai. Pasakodamas apie bendruomenę ir jos problemas Sližių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Verenius minėjo, kad kaime tik vienas renovuotas pastatas – kooperatyvo parduotuvė.
Panašios problemos ir Vepriuose. Pasak vepriškių, kultūros namų pastatas „baisiausias“ iš visų biudžetinių miestelio įstaigų. Jis netvarkytas nuo pat pastatymo 1985 metais.
Arvydas Pėšina
Čia glaudžiasi Sližių kultūros namai