Prieš kelias dienas sporto klubo „Vilkas“ jaunasis kovotojas Vytautas Jarusevičius iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės gavo sveikinimą už Azerbaidžane Europos jaunimo universalios kovos (unifight) čempionate svorio kategorijoje iki 80 kilogramų iškovotą sidabro medalį.
Tokį sveikinimą šios sporto šakos sportininkas ne tik klubo, bet ir federacijos istorijoje gauna pirmą kartą. Klubo kovotojai V. Jarusevičius, Grigorij Kopistinskij ir klubo treneris, Lietuvos kikbokso federacijos viceprezidentas, Lietuvos universaliosios kovos federacijos viceprezidentas, Tarptautinės kategorijos teisėjas Vadim Zelev papasakojo apie klubą, sportą ir mokslus.
V. Jarusevičius būsimas Jono Basanavičiaus gimnazijos 4 klasės gimnazistas. Jaunasis sportininkas, nežiūrint į tai, kad klube treniruojasi mažiau kaip pusantrų metų, jau yra Lietuvos, Latvijos čempionas, Europos jaunimo universalios kovos vicečempionas. Grigorij Kopistinskij būsimas Utenos kolegijos antrakursis. Jis keturis metus iš eilės Lietuvos čempionas, Latvijos, Estijos čempionas, Europos universaliosios kovos suaugusiųjų vicečempionas.
V. Jarusevičius pasakoja, kad anksčiau žaidė krepšinį. Tačiau patraukė dvikovinio sporto šaka. Vaikinas ją pasirinko savo malonumui, bendram fiziniam pasiruošimui, taip pat ir dėl geros savijautos. G. Kopistinskij klube sportuoja jau nuo 11 metų. Pamatė, nuėjo ir taip jau dešimt metų. Jaunuoliai didelių planų kol kas nekuria, tik sako, kad ir toliau sportuos. Nesvarbu, Vilniuje ar Kaune. Ten irgi yra klubo filialai. G. Kopistinskij sportuoja Utenoje. Bet kadangi klubo ten nėra, tenka treniruotis savarankiškai.
Jaunieji sportininkai pasakojo, kad sportas atima daug laiko, bet mokslams netrukdo. Viską galima suderinti, nustatyti režimą. V. Zelevas papildė, kad sportas mokslams padeda ir vienas kitą papildo. Nes žmogus turi išsikrauti ne tik protiškai, bet ir fiziškai. Nors šešias dienas per savaitę, po pusantros valandos, klube vyksta treniruotės, bet nepamirštamos ir kitos sporto šakos – krepšinis, futbolas. Ypač vasarą – pirštinės pamirštamos, paimamas kamuolys.
Pasak trenerio, dvikovinio sporto šakos iš berniuko padaro vyrą. Nes nuo senų laikų vyro prigimtis buvo medžioti, ginti ir būti šeimos galva. Pasikeitus laikams, dabar šios vertybės prarastos, vyras neturi kur pasireikšti – gyvenime kovoti jau nebereikia. Todėl lieka tik sportas, ypač dvikovinio sporto šakos. Nes šis sportas užėmė savo nišą, Londono olimpiadoje dvi prizines vietas laimėjo būtent dvikovinio sporto atstovai.
Paklaustas ar universalioji kova, kikboksas ar Tailando boksas kada nors bus įtrauktos į olimpinių žaidynių programą, V. Zelev atsakė, kad žiemos universalioji kova bus pristatoma jau Sočio olimpiadoje 2014 metais. Jis tikisi, kad ten bus ir mūsų šalies bei klubo „Vilkas“ atstovų. Artimiausiuose kikbokso ir Tailando bokso pasaulio čempionatuose bus stebėtojai iš Olimpinio komiteto. Olimpiadose norima atnaujinti sporto šakas, todėl po ketverių metų šios sporto šakos gali būti įtrauktos į olimpinių žaidynių Rio de Žaneire programą.
Pasakodamas apie klubo planus, treneris sakė, kad rugsėjo mėnesį laukia Pasaulio jaunimo čempionatas Slovakijoje, į kurį vyks vienas ar du klubo „Vilkas“ kovotojai. Taip pat laukia universaliosios kovos suaugusiųjų Europos taurė, Pasaulio suaugusiųjų čempionatas, kikbokso Europos čempionatas, lapkričio pradžioje suaugusiųjų čempionatas Turkijoje. Klubo nariai aktyviai boksuojasi, dalyvauja Lietuvos bokso čempionatuose.
V. Zelevas į klubą kviečia jaunimą, mažuosius sportininkus. Jo teigimu, kuo mažesnis vaikas pradeda sportuoti, tuo geriau. Į klubą vaikai priimami nuo 8 metų. Jis paneigė mitą, kad mažiesiems negalima kautis, nes įrodyta, kad vaikas iki 14 metų neturi smūgio jėgos, kuri gali sužaloti. Šis sportas nėra muštynės. Traumų būna daugiau kitose sporto šakose. Klube sportuojant 5-6 metus išmokstama jausti distanciją, ištobulinamas savigynos instinktas. Atsiranda psichologinis stiprumas, kuris praverčia ne tik ringe.
Arvydas Pėšina