Pradinis Sportas Kitas sportas Žirgų lenktynėse ukmergiškiai iškovojo penkias pirmas vietas iš šešių

Žirgų lenktynėse ukmergiškiai iškovojo penkias pirmas vietas iš šešių

2939
2
Monika Vinskutė su žirgu Monet Augustinu laimėjo Mero taurę

Kaip ir kasmet, Ukmergė sulaukė žirginio sporto entuziastų. Hipodrome vyko Amerikos ir rusų ristūnų žirgų varžybos – bandymai. Ukmergiškiai šiose varžybose iškovojo daugumą prizų, o Monika Vinskutė dvejuose važiavimuose iškovojo pirmas vietas.

Pirmame važiavime rungėsi suaugę „C“ reitingo žirgai. Tarptautinio važiavimo „Vilkmergės“ prizą jam įsteigė VšĮ Respublikinė lenktyninių žirgų lyga. 1700 metrų distanciją greičiausiai įveikė ukmergiškis Raimondas Dirsė su Unski Blue. Antras buvo ukmergiškis Gintaras Radzevičius su Delavaru, trečia – viešnia iš Latvijos Tatjana Martinsone su Moment.

Antrame važiavime varžėsi suaugę „B“ reitingo žirgai. Šiam važiavimui „Šventosios vingių“ prizą įsteigė ūkininkai Valentinas Genys ir Ramutė Vinskienė. Prizą iškovojo mūsų rajono atstovas Vigimantas Perednikas su Viesulu, antras – Panevėžio atstovas Alvydas Banėnas su Dats Moving, trečias – ukmergiškis Edvaras Vinskus.

2014 metų gimimo žirgai varžėsi dėl Seimo nario Juozo Varžgalio įsteigto „Kriterium“ prizo. Tai buvo ilgiausia – 2200 metrų ilgio distancija, o jos nugalėtojui atiteko ne tik piniginis prizas, ąžuolo lapų vainikas, bet ir graži gūnia. Šio važiavimo trasą greičiausiai įveikė Monika Vinskutė su Gladiatoriumi. Antras – Lazdijų rajono atstovas Ernestas Juškauskas su Singlu, trečias trasą įveikė uteniškis Egidijus Gudonis su Strongu.

IV-ame, tarptautiniame važiavime, varžėsi 2013 metais gimę žirgai. Prizą Jonui Vinckui atminti įsteigė UAB „Natureka“ ir Darius Vinckus. Tai buvo vienintelis važiavimas, kai pirmą vietą iškovojo ne Ukmergės rajono atstovas. Pirmas jame buvo lazdijietis Ernestas Juškauskas su Asko Superman. Antras – Stanislovas Kėrys iš Varėnos rajono su Favoritu, trečia – ukmergiškė Gedvilė Vinslauskaitė su Pivonija.

Penktame, suaugusių žirgų „Paguodos“ prize lenktyniavo tik keturi žirgai. Šiame važiavime rungėsi tik mūsų rajono atstovai. Pirmą vietą iškovojo Ema Mosolkovaitė su Uvertiūra, antrą – Mečislovas Radzevičius su Ukmergės Lunatiku, trečią – Valdas Gurskas su Britva.

Suaugusių „A“ reitingo žirgų važiavime dėl Ukmergės mero taurės rungėsi greičiausi Lietuvos žirgai. Šį važiavimą vėl laimėjo Monika Vinskutė su Monet Augustinu. Antras buvo Egidijus Gudonis su Gardens Fairytale, trečia – latvė Tatjana Martinsone su Coming Heart.

Paskutinės varžybos buvo skirtos žiūrovų akims pamaloninti. Jodamos zovada varžėsi dvi merginos. Vidiškių seniūno Virgilijaus Štaro įsteigtą prizą iškovojo Sandra Buteikaitė jodama ant Griežlytės, antra – Gabrielė Čerpaitė su Ariel Augustinu.