XX Tarptautinis dziudo turnyras druskų kasyklose

1644
    0

Birželio 17-18 dienomis Lenkijoje vyko XX Tarptautinis dziudo turnyras druskų kasyklose Bochnia, kuriame dalyvavo daugiau nei 500 dalyvių iš dešimties šalių.

Lietuvą atstovavo Ukmergės ir Alytaus sportininkai. Ukmergės komandą sudarė 7 sporto centro dziudo kovotojai.

Pirmosios varžybų kovos buvo komandinės, komandą sudarė 5 kovotojai iš kurių trys: Joris Prenis, Ernestas Grakavinas ir Kaparas Žoldasbekovas pralaimėjo lenkų čempionams 3:2, antru susitikimu įveikė Slovakus 3:2, o dėl trečios vietos rezultatu 3:2 pralaimėjo Ukrainiečiams. Individualiose kovose geriausiai sekėsi Kaparui Žoldasbekovui, kuris iki (55kg) svorio kategorijoje tapo turnyro nugalėtoju. Svorio kategorijoje iki (38kg) Naglis Gutauskas dėl trečios vietos pralaimėjo Ukrainiečiui ir liko penktas, taip pat penktas liko Joris Prenis, likus 5 sekundėms atliko neleistiną veiksmą, kuris atėmė iš jo medalį. Septintas vietas užėmė: iki (38kg) kategorijoje – Tautvydas Didžiokas, iki (46kg) – Vakaris Aliūkas, iki (50kg) – Ernestas Grakavinas.

Šios varžybos vyko druskų kasyklose po žeme 250 metrų gylyje, kur sportininkai buvo apgyvendinti ir maitinami. Po visų varžybų vaikams buvo parodyta, kaip vyko gyvenimas druskų kasyklose. Didžiulį įspūdį paliko organizatorių svetingumas, vaišės, loterijos, žaidimai, dovanos, pramogos. Komanda ir treneris Artūras Sakas liko sužavėti Bochnia.