Vyko mokymai apie afrikinį kiaulių marą

    2193
    0

    Rugsėjo 10 dieną rajono savivaldybėje vyko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Ukmergės rajono savivaldybės organizuoti mokymai kiaulių laikytojams, medžiotojams, privatiems veterinarijos gydytojams, savivaldybės, seniūnijų, aplinkosaugos darbuotojams.

    Mokymų metu buvo aptarti ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktai, reglamentuojantys AKM prevenciją ir kontrolę; biologinio saugumo priemonių reikalavimai kiaulių laikymo vietose; afrikinio kiaulių maro diagnostika ir laboratoriniai tyrimai; ūkinių gyvūnų ženklinimo, registravimo tvarka; kiaulių laikymo ir ūkinių gyvūnų gerovės reikalavimai.

    Renginyje kalbėta apie prevencines priemones ir jų vykdymą, dalyvaujantys informuoti apie afrikinio kiaulių maro situaciją Lietuvoje ir kaimyninėse Lietuvai šalyse, taikytinas prevencijos bei kontrolės priemones šios ligos židiniuose. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Ričardas Gleiznys dar kartą atkreipė dėmesį į VMVT direktoriaus 2014 m. sausio 24 d., įsakymą Nr. B1-49 „Dėl Afrikinio kiaulių maro kontrolės priemonių“, kuriame nurodyta, kad sumedžiotus šernus tvarkyti tik pirminio apdorojimo aikštelėse, gyvūninius produktus paliekant sandariuose gyvūninių atliekų duobėse. Sumedžiotų šernų skerdienas laikyti izoliuotose patalpose, kol bus gauti neigiami Afrikinio ir klasikinio kiaulių maro tyrimų rezultatai. Taip pat aptarti kiti aktualūs veterinariniai bei aplinkosauginiai klausimai, susiję su medžiokle.

    Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Ukmergės rajono savivaldybė gyventojams primena, kad iki rugsėjo 15 d. būtina deklaruoti auginamas kiaules seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą arba Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboje. Būtina laikytis saugos priemonių. Patariama kasdien stebėti laikomas kiaules, sergančias – nedelsiant izoliuoti ir kreiptis į veterinarijos gydytoją, kol bus nustatyta ligos priežastis. Labai svarbu nelaikyti kiaulių lauke, taip būtų užkertamas kelias kontaktams su laukiniais gyvūnais. Drabužiai, įranga ir transporto priemonės, įvažiuojančios ar išvažiuojančios iš fermų, turi būti valomos ir dezinfekuojamos. Kiaulių laikymo vietose neturėtų lankytis pašaliniai asmenys. Be to, griežtai draudžiama gyvulius šerti virtuvės atliekomis – vienu iš pagrindinių šaltinių, per kurį užkratas plinta.

    Kilus įtarimų dėl gyvulių sveikatos būklės, kiaulių laikytojai turi nedelsdami informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8~800 40403.

    Dalia Ivaškevičienė, Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

    ukmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia