Pradinis Švietimas Veprių stovykla „Žvaigždynų apsuptyje…“

Veprių stovykla „Žvaigždynų apsuptyje…“

2968
0

Liepos 7-16 dienomis sėkmingai įgyvendinta programos „Šventosios vingiai“ + Kosmosas“ antroji stovyklos pamaina, sukvietusi 7-12 metų vaikus. O viskas buvo taip…


Antrasis skrydis.

Į Veprių stovyklos teritoriją nusileido keturi erdvėlaiviai: Ateiviai, Kosmoso vienaragiai, Žvaigždynas ir Didysis sprogimas. Visi dalyviai ir skrydžio kapitonai, kūrė „lūkesčių žvaigždyną“, prisistatymus, pasigamino vėliavas ir pradėjo kosminę kelionę. Svarbus skrydžių akcentas – išlikimo žaidimai, priesaika, kurios metu 61 dalyvis pasižadėjo gerbti visus įgulų gyventojus, dalintis paskutiniu skanėsto kąsniu, ir skurde, ir varge, kol paskutinis švilpimo garsas juos išskirs. Įšventinimo ceremonijoje vyko netikėti susitikimai su Neptūnu, Venera, Žeme ir skriejančiu Meteoritu. Tik atlikus jų linksmas užduotis, ekipos gavo atžymos ženklą su teise žengti į kitos planetos orbitą. Visi pradžios iššūkiai įveikti!

Apdovanoti nuostabia gamtos aura prie ežero, pasikrovę energijos ryto mankštose, visi tyrinėjo Žvaigždes ir žvaigždynus: susipažino su Saulės sistema ir ją sudarančiais kūnais, Žemės orbitos Zodiako žvaigždynais, sužinojo 8 neįtikėtinus faktus apie kosmosą. Veprių meteoritinio kraterio tyrinėtojai papasakojo apie jo atsiradimą, pademonstravo iš kraterio gelmių išgautus kernus, o 3D akiniai padėjo pažvelgti net į kraterio vidų. Atliktas eksperimentas – naudojant druską, miltus, kakavą ir skriejantį akmenį – išgautas kraterio atsiradimo efektas. Išsiaiškinta, kas vyksta krentant meteoritui ir kaip atsiranda įvairių rūšių krateriai. Tai įdomu buvo!

Teatralizuotas seminaras „Kodėl mes esame iš žvaigždžių?“ pristatė Visatos, Saulės ir žmogaus susikūrimo istoriją, nuo Didžiojo sprogimo iki žmogaus atsiradimo. Visi įsitikino, kad žmones ir žvaigždes sudaro 97 proc. tokių pačių cheminių elementų atomai. Komandinės varžytuvės – proto bokštai, padėjo rasti atsakymus į keblius ir painius klausimus apie Visatą.

Tą dieną dangų aptemdė juodi debesys ir lijo lyg iš kibiro, tačiau „Galaktikos menui“ tai netrukdė. Vyko meno terapija – piešimas ant vandens ir su smėliu. Poilsio valandėlę kino salėje dalyviai žiūrėjo „Mokslo sriubos“ laidą apie Tarptautinę kosminę stotį. Paskui pasigamino po kosminę Raketą, kurią čia pat išbandė, su „Robotikos akademija“ meistravo robotus ir rungėsi varžybų ringe. Tai buvo tikras smagumėlis!

Kaip laikomasi skrydžio maršruto buvo pasitikslinta orientavimosi varžybų metu. Užduotys sudėtingos, sunkiai įveikiamos, tačiau komandos nariai sugalvojo būdus, kaip padėti į bėdą patekusiems draugams. Teritorijos planas, užuominimos, užduočių gausa motyvavo keliauninkus, mokė pastabumo, atidumo, skatino žingeidumą ir sumanumą. Surastas Galaktikos lobis pradžiugino visus. Įpusėjus skrydžiui – kiekviena ekipa atskleidė savo talentus: pasirodė dainininkė, šokėjos, gimnastės, dailininkės, mimės, muzikantai, net magijos triukų atlikėjas.

Atėjo laikas išsiaiškinti Saulės sistemos paslaptis gyvai. Tą dieną erdvėlaiviai nusileido Molėtuose. Lietuvos etnokosmologijos muziejaus erdvėse visi stebėjo filmą apie Hablo kosminį teleskopą, pakilo į apžvalgos bokštą, pažino visas Saulės sistemos planetas, mokėsi praktiškai panaudoti kompasą. Įveikta neįmanoma misija – įkopta į 36 m Mindūnų apžvalgos bokštą – suskaičiuoti 214 laiptelių. Dalyviai gėrėjosi Labanoro regioninio parko kraštovaizdžiu, ežerais, salomis ir giria. Vertėjo tai pamatyti!

„Visatos stebuklai“ džiugino jaunuosius skrydžio dalyvius. Kiekvienas kūrė, piešė, spalvino savo planetą, įsiliejo į gatvės šokių hip hop`o ritmu bangą, linksminosi kartu su ragana ant šluotos, kosmine pele, Karlsonu ir nė nepastebėjo kaip prisiartino prie kurto svajonių Kosmoso pakraščio.

Atvykę „žvaigždučių“ tėveliai ir seneliai ieškojo savosios, čia, stovykloje sukurtoje įspūdingoje teatralizuotoje Visatos, Saulės ir Žmogaus susikūrimo istorijoje. „Tik geriausi atsiliepimai… kai vaikas susigraudina išvažiuodamas. Tai viską pasako. Didelis ačiū visam vadovų kolektyvui…“, – parašė Nojaus mama. Dar susitiksim…

Veprių stovyklos informacija

[fb_pe url=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1809628159052725.1073742135.404132532935635&type=1&l=9709dd0bbe” bottom=”30″]

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia