Ukmergiškių pergalės šachmatų turnyruose

2356
    0

Birželio 17 d. vyko Ukmergės rajono šachmatų žaibo čempionatas. Dalyvavo dvidešimt du įvairaus amžiaus šachmatininkai. Jauniausiam Augustui Jakubauskui tik septyneri, tačiau nepabūgo kautis ir net laimėti prieš suaugusius.

Turnyro negalėtoju tapo Audrius Kamarauskas. Antrą vietą iškovojo Anatolijus Kornejevas, o trečią vietą – Normantas Noreika. Normantas buvo apdovanotas medaliu ir už pirmąją vietą jaunių iki šešiolikos metų grupėje. Antrą vietą užėmė -Kevinas Kuznecovas, trečią – Artūras Mecelis.

Birželio 19-23 dienomis Palangoje vyko XIV šachmatų festivalis ,,Baltijos taurė – 2017 ’’

Tai vienas didžiausių Lietuvoje tarptautinis šachmatų turnyras, į kurį suvažiuoja netik stipriausi Lietuvos šachmatininkai , bet ir daug svečių iš užsienio. Šiais metais dalyvavo net 260 šachmatininkų . Daugiausia dalyvių žaidė vaikų iki dešimt metų grupėje – 83, tarp jų ir ukmergiškė Ugnė Šniuikaitė. Iš devynių partijų Ugnė pralaimėjo tik dvi, dvi – lygiosiomis ir penkios pergalės, bet to neužteko prizinei vietai. Surinkus vienodai taškų su Latvijos šachmatininke, tik pagal papildomus rodiklius Ugnė užemė ketvirtą vietą.

Bet be medalio neliko! Vyko ir komandinė įskaita. Jungtinė Ukmergės, Kėdainių ir Kauno komanda iškovojo pirmąją vietą. Tik iš penkių vaikų sudaryta komanda pasiekė aukštus rezultatus asmeninėse įskaitose ir įveikė pajėgias ir kur kas gausesnes komandas.